KŠB chystá po miliardové nadaci Vlčkových další obdobný projekt

|

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík, která před necelými dvěma měsíce vystřídala svého řídící partnera – tím je po Dagmar Dubecké Petr Kasík -, si buduje velmi exkluzivní a zároveň chvályhodnou expertízu. Po práci pro Nadaci Experientia manželů Dvořákových totiž radila v obdobné věci rovněž manželům Vlčkovým a právě pracuje minimálně na jednom dalším projektu tohoto významu.

Manželé Katarína a Ondřej (který vede Avast) Vlčkovi vložili 1,5 miliardy korun do své nové nadace, jejímž účelem je zejména podporovat dětskou paliativní péči. Právní a daňový rozměr celé věci pro ně řešila advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík, konkrétně pak hlavně její partner Vlastimil Pihera a daňová poradkyně Simona Hornochová. Ta je někdejší náměstkyní ministra financí, s Andrejem Babišem se ale nerozešla v dobrém. 

O poradenství šlo podle Liny Fidlerové z KŠB „jak ve vztahu k samotnému založení nadace, tak ve vztahu k dalším zamýšleným krokům a výsledné struktuře zajišťující vybudování a provoz dětského hospice a navazujícího paliativního střediska“. 

KŠB není v této oblasti nováčkem, podobně se již věnovala například Nadaci Experientia manželů Dalimila a Hany Dvořákových. „Jejím účelem je podpora rozvoje vědy, výzkumu a vzdělávání v některých oblastech chemie a kterou lze též považovat za jednu z nejvýznamnějších soukromých filantropických struktur v České republice,“ doplnila Fidlerová.

„KŠB v současné době spolupracuje na přípravě minimálně jednoho dalšího srovnatelného projektu soukromé filantropie a v souladu s hodnotami kanceláře hodlá své služby v této oblasti dále rozšiřovat a dlouhodobě podporovat soukromé filantropické iniciativy, jež v měnící se společnosti budou stále více zapotřebí,“ dodala.

Fotka od 3D Animation Production Company z Pixabay

Předchozí

Vyskočil Krošlák mají nového společníka. O koho jde?

CEEA stojí za velkou realitní transakcí, Blažkovi pomáhá Noerr

Další