Olomouc nabízí plochy pro podnikatele

|

Olomoucká radnice začala prostřednictvím nového datového portálu nabízet plochy vhodné pro podnikání. Investoři a podnikatelé si parcely mohou najít pomocí mapy Olomouce s vyznačenými lokalitami, ve kterých jsou tyto pozemky k mání. V posledním čísle radničních novin Olomoucké listy to uvedl primátorův náměstek Tomáš Pejpek (ProOlomouc), podle které nová mapa podnikatelům usnadní hledání vhodných ploch pro jejich záměry.

Databáze nyní obsahuje 27 ploch vhodných pro podnikání, které se rozprostírají zejména v jihovýchodní části Olomouce. Ke každé lokalitě je vytvořena karta, která obsahuje základní informace například o vlastnictví, limitech využití pozemků, technické infrastruktuře či dopravní dostupnosti. Radnice zároveň nabízí přehled brownfieldů na území Olomouce, mezi které patří bývalý cukrovar v místní části Holice, někdejší armádní areál u Klášterního Hradiska či bývalé kasárny u letiště v Neředíně.

Datový portál funguje od letošního února a umožnil magistrátu rychlejší publikování dat. „Nový portál přináší efektivnější správu dat a především lepší rozhraní pro interaktivní vizualizaci datových sad. Uživatel si tak nově může obsah datové sady zobrazit a ověřit ještě před samotným stažením, a to vše přímo v prohlížeči,“ podotkl Pejpek.

Otevřená data obce zveřejňují na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Publikované informace podle Pejpka využívají programátoři, datoví analytici, novináři, projektanti a také například studenti.

Předchozí

Rodwell zůstává v Praze i v globálním představenstvu CMS

Češi zase mají chuť utrácet

Další