Petra Čorba Stark nastoupila na Slovensku do Havel & Partners

|

Na pozici counsel nastoupila do kanceláře Havel & Partners na Slovensku Petra Čorba Stark, která se v bratislavské kanceláři zapojila do týmu pro oblast M&A a korporátního práva. Na pozici senior advokáta v pražské kanceláři nově působí Matěj Potměšil. Jeho specializací je obchodní právo, právo nemovitostí a stavebnictví a poradenství startupovým společnostem. Tým odborníků na oblast fúzí, akvizic a korporátního práva pak rozšířil v Praze také senior advokát Pavel Ondrák.

„Díky neustálému navyšování personálních kapacit jsme schopni maximálně pokrýt rostoucí nároky a očekávání ze strany našich klientů,“ vysvětluje řídící partner kanceláře Jaroslav Havel. „Jsem rád, že se nám na seniorní pozice podařilo získat další tři výrazné a zkušené profesionály, kteří se navíc v rámci své praxe z velké části zaměřují na nejdůležitější segmenty našich služeb – komplexní poradenství v oblasti fúzí a akvizic, obchodního práva či nemovitostí,“ dodává.

Petra Čorba Stark se specializuje na akvizice a prodeje společností, zúčastnila se řady transakcí v odvětvích telekomunikací, dopravy, energetiky, výroby a private equity. V oblasti korporátního práva se zaměřuje na reorganizace a přeměny obchodních společností a otázky corporate governance. A je rovněž odbornicí na poradenství související s kapitálovými trhy. Své více než dvacetileté zkušenosti získávala ve významných advokátních kancelářích, přičemž posledních pět let vedla korporátní tým mezinárodní advokátní kanceláře na Slovensku. Prestižní mezinárodní ratingová agentura Legal 500 řadí Petru mezi nejlepší právničky, když ji ocenila díky jejím zkušenostem jako partnerku nové generace pro oblast obchodního práva, fúzí a akvizic a korporátního práva.

Matěj Potměšil se věnuje obchodnímu, nemovitostnímu a stavebnímu právu. Je také odborníkem na poradenství startupovým projektům, klientům asistuje s vhodným nastavením pravidel mezi investory a zakladateli nebo vytvořením právního rámce pro činnost startupu jako takového. Před příchodem do kanceláře pracoval Matěj v advokátních kancelářích specializovaných na výše uvedené oblasti, kde poskytoval poradenství řadě významných klientů působících na českém i mezinárodním trhu.

Pavel Ondrák se věnuje především fúzím a akvizicím, korporátnímu a obchodnímu právu a právu veřejných zakázek, kdy se zúčastnil celé řady významných transakcí a projektů, zejména v oblasti telekomunikací a průmyslu. Kromě toho se během své praxe podílel i na zastupování významných klientů ve sporech v oblastech obchodního práva, ochranných známek či restitucí. V souvislosti se zadáváním veřejných zakázek a koncesí se specializuje především na zastupování dodavatelů, přičemž mimo jiné poskytoval právní služby v rámci jedné z historicky největších veřejných zakázek v ČR, včetně zastupování klientů před Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a v navazujících řízeních. Před nástupem do Havel & Partners pracoval několik let v přední české advokátní kanceláři.

Předchozí

Začátek září ovládly personálie i vznik Donati Legal

Bohemian Heritage Fund pořádá na pomoc s novou koncertní síní Koncert pro Brno

Další