Začátek září ovládly personálie i vznik Donati Legal

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Začátek září přinesl oznámení množství nových personálií, stejně jako informace o vzniku nové advokátní kanceláře zaměřené na rodinné právo. Bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová pokřtila aktuální knihu právě z tohoto oboru. V právní literatuře je teď celkově poměrně živo, pražská Právnická fakulta totiž oznámila, kdo bude nově provozovatelem jejího knihkupectví.

Advokátka Gabriela Donati, která dříve působila coby vedoucí advokátka v bpv Braun Partners a řídila projekty jako gdpr.cool nebo rodinavpravu.cz, v uplynulých dnech založila vlastní advokátní kancelář Donati Legal, která „poskytuje vysoce specializované právní poradenství zejména v oblasti rodinného práva s byznysovým přesahem“. Kancelář sídlí na Praze 4 a podle webu činí její základní hodinová sazba 3100 korun. Donati spolupracuje s Marcelou Jánovou na pozici paralegal a s PR manažerkou Miladou Vinduškovou.

Zajímavou personální novinkou je pak rovněž příchod Martina Drtiny, bývalého šéfredaktora časopisu Právní rádce a také někdejšího tiskového mluvčího Českého telekomunikačního úřadu, do redakce serveru lupa.cz. „Bude se věnovat telekomunikacím, právu či médiím,“ uvedl na Twitteru šéfredaktor Lupy David Slížek. 

Aleš Čeněk, respektive jeho knihkupectví a literární kavárna, končí na pražské právnické fakultě. „Dne 31. srpna 2022 došlo k uzavření smlouvy na provozování knihkupectví se společností Leges s.r.o. Provoz knihkupectví, které se nachází u vstupu do budovy od tramvajové zastávky z ul. 17. listopadu, bude zahájen dne 3. října 2022,“ dočteme se v zápisu z kolegia děkana, jehož jednání proběhlo na začátku tohoto týdne. Nakladatelství Leges vedené ředitelem a známým specialistou na autorské právo Janem Tuláčkem už jedno fakultní knihkupectví provozuje, a to na olomoucké právnické fakultě. 

Svou novou knížku Dítě mezi otcem a matkou pak uvedla advokátka Daniela Kovářová, spolupracovala na ní s dětským psychologem Václavem Mertinem a sociální pracovnicí Petrou Hermanovou „Knihu by si měli přečíst všichni mí klienti, kteří se o děti hádají u soudu,“ říká Kovářová a dodává, že „ v knize popsala i soudní peripetie, problematiku výživného, střídavé péče nebo vnitrostátních únosů nezletilých dětí“.

Předchozí

bnt má dva nové partnery

Petra Čorba Stark nastoupila na Slovensku do Havel & Partners

Další