Petra Sochorová přešla od Havel & Partners do Noerru

|

V červnu nastoupila do pražské pobočky mezinárodní advokátní kanceláře Noerr Petra Sochorová, bývalá vedoucí pracovněprávního týmu v advokátní kanceláři Havel & Partners. Působit bude na pozici vedoucí týmu pracovního práva a compliance. Petra Sochorová patří mezi nejvýznamnější české právníky v této oblasti. AK Noerr tímto pokračuje v rozšiřování svého týmu v pražské pobočce a naplňuje tak svou růstovou strategii.

Petra Sochorová je absolventkou doktorského studia Právnické fakulty Univerzity Karlovy. V průběhu své kariéry působila v předních českých advokátních kancelářích, naposledy v advokátní kanceláři Havel & Partners na pozici counsel. 

„Petra patří mezi nejvýznamnější české právníky v oblasti pracovního práva a je nám velkou ctí, že posílí náš pražský tým. Její nástup považujeme za nejviditelnější krok v oblasti pracovního práva na českém právním trhu v posledních letech. Po nástupu Ivy Bilinské na začátku tohoto roku se nám tak daří budovat nový specializovaný tým. Tímto krokem mimo jiné pokračujeme v plánované růstové strategii s cílem rozšiřovat naše řady o ty odborně nejschopnější kolegy,“ říká Barbara Kusak, řídící partnerka pražské kanceláře mezinárodní advokátní kanceláře Noerr. 

Do AK Noerr přichází Petra s více než dvaceti lety zkušeností ve všech aspektech pracovního práva se zvláštním zaměřením na vrcholové manažery, vyjednávání a komunikaci s klíčovými zaměstnanci a odbory, propouštění, pracovněprávní aspekty fúzí a akvizic a diverzitu. Kromě své praxe v oblasti pracovního práva má také bohaté zkušenosti s řešením otázek souvisejících s dodržováním předpisů, vedla a účastnila se různých místních i mezinárodních interních šetření, úzce spolupracovala s předními americkými i mezinárodními právními kancelářemi a poskytovala klientům poradenství i v oblastech whistleblowingu, porušení zaměstnanců, oznamovacích povinností a dalších řízení a interních postupů.

Začátkem letošního roku získala ocenění Client Choice Award – jediné ocenění, na které mohou advokátní kanceláře a právníky nominovat pouze interní právníci či korporátní poradci. Pravidelně také přednáší a přispívá do publikací věnovaných pracovnímu právu a dalších periodik v České republice i v zahraničí. Od roku 2010 je pravidelně uváděna jako přední odborník na pracovní právo v České republice nezávislými mezinárodními organizacemi Best Lawyers, Who’s Who Legal a ročenkou advokátních kanceláří Chambers and Partners, v České republice je řazena mezi top ženy v advokacii. 

Předchozí

KŠB provedla Knihovnu Václava Havla změnami právní formy 

Vláda schválila změny insolvencí, oddlužení by mělo trvat jen tři roky

Další