Peugeot 308: přijďte si pro novoroční bonus a vyberte si z nejširší nabídky pohonů na trhu

|

Pokud máte kde dobíjet, můžete zvolit elektřinu nebo plug-in hybrid. Volíte-li klasiku, máte na výběr benzínové a dieselové motory. A pak je tu něco mezi, a to mild-hybridní systém, který se dobíjí za jízdy rekuperací, a obejde se tak bez dobíjecí infrastruktury. Všechny tyto pohony zvládne u značky Peugeot jediný model: Peugeot 308. Jak sportovně laděný hatchback 308, tak i praktičtější kombi 308 SW nabízejí takřka veškerá pohonná řešení, která jsou na aktuálním automobilovém trhu k dispozici. A díky novoročnímu bonusu navíc za dobré ceny!

Kromě široké škály pohonů vám modelová řada Peugeotu 308 nabídne i originální, mladistvý a precizně propracovaný design. Uvnitř vozu pak najdete Peugeot i-Cockpit. Jedná se o uspořádání interiéru, které se stalo poznávacím znakem moderních peugeotů. Ve voze 308 vás však překvapí svou novou podobou. Byla vylepšena jeho ergonomie, kvalita i design a nabízí zcela nový systém infotainmentu Peugeot i-Connect, který přináší to nejlepší ze světa chytrých telefonů. Bezdrátová funkce zrcadlení umožňuje připojit dva telefony současně, středový displej lze používat jako tablet a kompletní technologický zážitek završuje 3D on-line navigace. 

Velkorysý prostor 

Jak hatchback 308, tak kombi 308 SW nabízejí dostatečný prostor pro posádku. Nicméně praktický kombík je na tom přece jen o trochu lépe, což ocení zejména rodiny či zákazníci, kteří často jezdí dlouhé trasy. Cestující vzadu mají spoustu místa díky rozměrné zadní lavici, která se dělí na tři části v poměru 40/20/40. Sklopením prostředního opěradla vznikne například ideální místo na převoz lyží, všechna sklopená opěradla zase poskytnou objem na přepravu i těch největších zavazadel, přitom převezete i dlouhé předměty o délce až 185 centimetrů. Stejně šikovný je i zavazadelník. Pojme až 1634 litrů, nakládání a převoz zavazadel navíc usnadňuje elektricky ovládané víko, bezkontaktní otevírání a dvoupolohová podlaha. 

Vše, co jde

Nový Peugeot 308 SW může být poháněn klasickým spalovacím motorem, a to buď benzínovým PureTech 1.2 o výkonu 130 k, nebo naftovým BlueHDi 1.5 o výkonu 130 k. O trochu ekologičtější i úspornější variantou je mild-hybridní pohon. Ten má oproti tradičním motorům o 15 procent nižší spotřebu a emise CO2. Baterie tohoto vozu se dobíjí za jízdy rekuperací, obejdete se tedy bez dobíjení ze sítě. Pokud však tuto možnost máte, můžete zvolit jeden ze dvou plug-in hybridních pohonů ve výkonových variantách 225 nebo 180 koní. Čistě na elektřinu ujedou až 66 km, v hybridním režimu pak emitují v průměru asi 28 g CO2/km. S průměrnou spotřebou kolem jednoho litru na sto kilometrů patří k nejúspornějším řešením současné doby. Úplně nejčistším, tedy zcela bezemisním řešením je pak 100procentní elektrická verze E-308. Na jedno nabití ujede až 416 kilometrů, v městském provozu dokonce až 530 kilometrů. V rychlodobíječce přitom tento elektromobil dobijete na 80 procent za pouhou půlhodinku.

Arsenál asistenčních systémů

Jízdní vlastnosti vozu Peugeot 308 vám budou každý den přinášet radost z řízení. Maximální rychlost nejvýkonnější verze dosahuje 235 km/h a z nuly na sto zrychlí za 7,5 s. Užijte si každý okamžik za volantem, přitom vás bude chránit celá armáda efektivních asistenčních systémů. Jmenujme například adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go, který nově ovládá poloautomatickou změnu jízdního pruhu, doporučení rychlosti a přizpůsobení rychlosti v zatáčkách. Dále je tu Peugeot Matrix LED, technologie, se kterou se zatím setkáte jen v prémiových segmentech. Jedná se o dálková světla se schopností ve tmě neustále naplno svítit, aniž by oslňovala ostatní řidiče. Převratnou novinkou je také systém sledování mrtvého úhlu s dlouhým dosahem, a to až 75 metrů. Peugeot 308 má také nejnovější technologii zajišťující snadné a bezpečné parkování. Jedná se o nový systém Visiopark 3 složený ze čtyř kamer pokrývajících 360° a couvací kamery s ostřikovačem. Kompletní seznam prvků výbavy, které váš život za volantem udělají bezpečnější a příjemnější, najdete na peugeot.cz

Cena od 495 000 Kč + 5letá nebo 8letá záruka (dle motorizace)

Předchozí

Šéfové českých firem jsou optimističtější, ukázal průzkum

Důvěra v českou ekonomiku klesá

Další