Povyšování v Schönherr. Firma bude mít dva nové counsely

|

Schönherr Praha, povyšuje seniorní advokátku Helenu Hangler a seniorního advokáta Michala Jendželovského, na pozici counsel, s účinností od 1. února 2024.

Helena Hangler působí jako vedoucí praxe zaměřující se na pracovní právo pražské kanceláře Schönherr. Má dlouholeté zkušenosti s poskytováním poradenství ve všech pracovněprávních záležitostech, včetně přípravy dokumentace pro management a členy orgánů společností, přípravy a revize vnitřních předpisů a provádění prověrek (due diligence) v pracovněprávních záležitostech. Rovněž poskytuje poradenství při vyjednávání kolektivních smluv, při ukončování pracovních poměrů, hromadném propouštění a také v souvislosti s řešením sporů mezi zaměstnavateli a zaměstnanci. Je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a studovala také na Johannes Kepler Universität Linz. Je členkou České advokátní komory, Czech Employment Lawyers Association (CzELA) a European Employment Lawyers Association (EELA). Pravidelně publikuje články a přednáší na seminářích k aktuálním pracovněprávním tématům.

Michal Jendželovský se ve své praxi specializuje na korporátní právo, fúze a akvizice, bankovnictví financování a kapitálové trhy a také na oblast technologií a digitalizace. Má mnohaleté zkušenosti s poradenstvím při regionálních i lokálních transakcích, poskytovaným klientům z řad strategických investorů, soukromých investičních fondů a fondů rizikového kapitálu, tak i českým start-upům. Rovněž poskytuje poradenství věřitelům i dlužníkům v souvislosti s úvěrovým nebo dluhopisovým financováním. Michal je absolventem Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Pravidelně publikuje články v českých i zahraničních právnických periodikách. 

„Helena a Michal se dlouhodobě a významně podílí na rozvoji pražské kanceláře Schönherr a praxí, v nichž poskytují právní služby, a to nejen na lokální, ale také na regionální úrovni. Jejich povýšení je poděkováním a rovněž oceněním jejich pracovního nasazení a nadšení pro právní praxi, kterého si ceníme nejen my, ale zejména naši klienti,“ uvedl Martin Kubánek, vedoucí partner pražské kanceláře Schönherr. „Helena i Michal jsou nejen výborní advokáti, ale i skvělí kolegové.“

Předchozí

Umělá inteligence nás zásadně změní, myslí si 80 % firem

Zkrocení inflace a finanční úleva. To vše slibuje rok 2024

Další