Překvapení na Právnické firmě roku: Sokol a Trojan se spojují

|

Společnost Epravo.cz vyhlásila v pondělí večer výsledky žebříčku Právnická firma roku 2022. Domácí kanceláří je Havel & Partners, mezinárodní Dentons, regionální pardubická KVB, českou firmou na mezinárodních trzích pak PRK Partners. Za pro bono a CSR byla oceněna kancelář Císař, Češka, Smutný. Překvapením večera se stalo společné oznámení kanceláří Brož & Sokol & Novák a tdpA, personifikované Tomášem Sokolem a Lukášem Trojanem. Obě firmy totiž zfúzují a od roku 2023 začnou vystupovat jako Sokol Novák tdpA.

Co do počtu ocenění v odborných kategoriích byla letos nejúspěšnější Rowan Legal, která vyhrála tři ceny. Havel & Partners brala dvě a k nim ještě cenu za nejlepší klientské služby. Dentons vyhrála z odborných kategorií v právu obchodních společností.

V jedné z kategorií pak obsadilo první místo dalších 13 různých firem, například Clifford Chance za kapitálové trhy, Taylor Wessing za pracovní právo nebo Jelínek za firemní compliance.

Podle vyhlašovatele žebříčku Miroslava Chocholy se do letošního ročníku přihlásilo 103 advokátních kanceláří, což je rekordní číslo. Některé z nejvýznamnějších firem působících na českém trhu se  ale hodnocení nezúčastnily, například White & Case, Skils nebo Allen & Overy.

Předchozí

Vyšlo listopadové Lawyers & Business!

Spouštíme pořad Matzner. Podívejte se na první díl

Další