PRK Partners zahájila práce na řízení projektu Expo 2025 v Ósace

|

Advokátní kancelář PRK Partners nedávno zahájila práce na řízení projektu Expo 2025 v Ósace v Japonsku. Její tým pod vedením partnera Jakuba Lichnovského a seniorní advokátky Jaroslavy Malcové zastupuje Kancelář generálního komisaře účasti České republiky na Všeobecné světové výstavě EXPO, kterému poskytuje právní poradenství ohledně veřejné zakázky, jejímž předmětem je soutěž o návrh a výstavba nového pavilonu České republiky v Ósace.

„Těší nás, že můžeme pracovat na tak prestižním projektu v zájmu České republiky, zvláště po velkém uznání, kterého se České republice dostalo na poslední výstavě Expo v Dubaji, kde získala ocenění za nejlepší inovaci za technologii S.A.W.E.R (technologie sloužící k získávání vody z pouštního vzduchu, vyvinutá Univerzitním centrem energeticky efektivních budov ve spolupráci s Fakultou strojní ČVUT v Praze),“ uvedla kancelář.

Dne 12. prosince 2022 bylo zahájeno výběrové řízení na architekta, který pavilon navrhne. Architekt by měl být vybrán v průběhu března 2023. Po jeho výběru budou zahájeny práce na výstavbě pavilonu.

„Pokud jde o projekt výstavby v Japonsku a obecné poradenství v oblasti japonského práva, vítáme, že se můžeme spolehnout na společnost Nishimura & Asahi, která poskytuje nejdůležitější informace ohledně realizace projektu v Japonsku. Spolupráce s kolegy ze sítě Lex Mundi je pro nás vždy potěšením,“ sdělila rovněž PRK Partners.

Předchozí

Pravidla Black Tie od MANEMO

Nové weby spojených kanceláří i chybějí zákony

Další