PRK pomohla Bezvavlasům s akvizicí Hair Servis

|

Advokátní kancelář PRK Partners, reprezentovaná partnerem Martinem Křížem, associate partnerem Tomášem Burešem, seniorní advokátkou Martinou Javorovou a seniorním advokátem Janem Ditrychem, sehrála klíčovou roli v poslední významné transakci společnosti Bezvavlasy. Tato firma, známá jako druhý největší prodejce vlasové kosmetiky v České republice a s akciemi obchodovanými na trhu START pražské burzy, nedávno oznámila akvizici stoprocentního podílu ve skupině Hair Servis, která je významným distributorem kadeřnických značek. Hodnota této transakce dosáhla 530 milionů korun a skládala se z kombinace hotovosti a nově vydaných akcií.

Tato akvizice je významným krokem pro Bezvavlasy v jejich snaze upevnit pozici na trhu vlasové kosmetiky. Předseda představenstva společnosti Bezvavlasy, Aleš Hudeček, komentoval transakci slovy: „Spojení takto významných hráčů na poli distribuce kadeřnických potřeb vytváří obrovské synergie a možnosti. Za rok 2023 odhadujeme, že dohromady toto uskupení vygeneruje tržby za více než 1,1 miliardy korun.“ Hudeček také poukázal na potenciál rozvoje firmy v dalších letech.

Kromě toho společnost Bezvavlasy předpokládá, že kombinovaný provozní výsledek EBITDA pro rok 2023 přesáhne 110 milionů korun, s očekáváním, že EBITDA marže v následujících letech vzroste ze stávajících deseti procent na více než 15 procent.

Tato transakce nejenže posiluje pozici společnosti Bezvavlasy jako předního hráče na trhu vlasové kosmetiky v České republice, ale také naznačuje její ambice pro další expanzi a růst v nadcházejících letech.

Předchozí

Rok 2023 v advokacii: Noví šéfové, kanceláře i smutné zprávy

GHS Legal se mění na FAIRSQUARE

Další