PRK spolupracovala s Freshfields na refinancování Tristone

|

PRK týmy v Praze a Bratislavě poskytovaly právní poradenství – společně s týmy Freshfields z Vídně, Madridu, Milána a Paříže – společnosti TriStone Flowtech Holding (Tristone) a jejím dceřinným společnostem ze skupiny Tristone Group, která je mezinárodním dodavatelem automobilového průmyslu a kterou vlastní čínská společnost Zhongding, ve všech otázkách českého a slovenského práva při refinancování v hodnotě 80 milionů euro.

Refinancování zahrnovalo mimo Českou republiku a Slovensko dalších šest jurisdikcí, konkrétně Francii, Španělsko, Itálii, Polsko, Turecko a Mexiko. Poskytnuté zdroje byly použity na splacení existujícího financování a přebytek byl vložen do pracovního kapitálu skupiny Tristone a na všeobecné korporátní účely. Tým právní kanceláře Freshfields ve Vídni působil jako hlavní právní poradce a koordinoval práci ostatních právních poradců napříč osmi jurisdikcemi při přípravě úvěrové dokumentace, která se řídila německým právem a při přípravě zajišťovací převodů akcií podle francouzského, italského, španělského, polského, českého, slovenského a mexického práva a dalších zajišťovacích instrument podle německého, polského, českého a slovenského práva, jakož i při přípravě ručitelského prohlášení mateřské čínské společnosti. Dalšími právními poradci na transakci byli StrongerTogether firms Wardynski & Partners (Polsko), Paksoy (Turkey) a mexický právní poradce společnosti Tristone Cereceres Estudio Legal.

Tým PRK pod vedením parnera Jakuba Lichnovského dosáhl v poslední době rovněž dalšího významného právního úspěchu, když Nejvyšší správní soud České republiky zastavil řízení o kasační stížnosti a zamítl stížnost podanou žalobcem ve věci stavební povolení pro stavbu „Průmyslová zóna Horní Tošanovice“, na jejíž realizace se účastní klient kanceláře Tosan Park, společnost ze skupiny UBM Development.

Tým PRK poskytuje klientovi právní poradenství ve věcech developmentu včetně veškerých aspektů stavebního a správního práva v souvislosti s realizací projektu výstavby a rozvoje průmyslové zóny o rozloze 80 hektarů a v hodnotě desítek milionů euro již řadu let a rozhodnutí Nejvyššího správního soudu z 10. února 2022 je významným úspěchem a milníkem v celém projektu.

Předchozí

Zákoucký: Dentons se co do kvality práce chce stát jedničkou trhu 

Kauza století: ČR versus Lichtenštejnci

Další