Rowan Legal jinak a povedeně, Urban legal s posilou

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Rowan Legal změnila svou vizuální identitu a hodně se jí to povedlo. Urban legal hlásí významnou personálii. A mezi Právníky roku se letos sešlo hned několik legend a výsledky odhalily i to, že doslova notář Martin Foukal už rovněž patří mezi emerity, i když by to do něj jen málokdo řekl.

Některé advokátní kanceláře v poslední době výrazně modernizují svůj obraz: mění názvy, v poslední době třeba endors, Fairsquare nebo Portos. A nebo mění svou vizuální identitu, jako nejnověji Rowan Legal. Právě tato změna bývá mnohdy riskantní: někdy se povede, někdy je to horší. Ale Rowan Legal facelift vysloveně prospěl a najednou – s novým logem, webem, „merchem“ i podpisy v e-mailech – působí skutečně moderněji a uvolněněji. 

„Advokátní kancelář Rowan Legal změnila podobu své vizuální komunikace. Nově se prezentuje stylem od studia Artbureau, které zvítězilo v designérské soutěži organizace Czechdesign s řešením podtrhujícím výrazný logotyp,“ uvedla kancelář. „V minulosti jsme provedli několik změn v naší korporátní identitě, ale výsledky nás neuspokojily. Proto jsme se rozhodli vytvořit takovou, která by byla na vyšší úrovni, působila prestižně a moderně. Nová identita je navržena tak, aby oslovila různé cílové skupiny, včetně firem, institucí, potenciálních zaměstnanců a široké veřejnosti,“ dodal partner kanceláře Miloš Olík. 

„Vzhledem k relativně konzervativnímu odvětví, ve kterém působíme, a dlouhodobé existenci na trhu jsme hledali řešení, které stávající značku evolučně posune. Chtěli jsme solidní a jasně rozpoznatelné řešení, které ale nepůsobí stroze, nepřístupně a elitářsky,“ shrnuje pak partner Michal Nulíček. A přesně to se povedlo. Posuďte ostatně na následujících vizuálech sami.

Povedly se rovněž letošní výsledky Právníka roku. Během jednoho večera se totiž na pódiu sešla řada opravdu významných představitelů oboru a „emeritů“: třeba emeritní soudkyně Ústavního soudu Vlasta Formánková, emeritní nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a také emeritní prezident Notářské komory ČR Martin Foukal. Jak nejspíše řada diváků teprve během jeho ocenění zjistila, Martinu Foukalovi bylo loni 70 let, a tak je rovněž už emeritním notářem. 

Na jeho webu notarfoukal.cz se tak dočteme toto: „Vážení klienti, přijměte, prosím, informaci, že s ohledem na dovršení zákonem stanovené věkové hranice pro výkon notářské funkce, bude moje činnost notáře ukončena ke dni 31.12.2023.“ „Probíhající nedokončená pozůstalostní řízení bude projednávat Mgr. Ondřej Honig, nově jmenovaný notář ministrem spravedlnosti do obvodu Okresního soudu Praha východ, který též převezme archiv listin,“ uvádí se rovněž v tomto oznámení.

A konečně další výrazná personálie ze stále zajímavější brněnské kanceláře Urban legal. Té se podařilo získat advokátku Lenku Mičkalovou, která donedávna vedla týmy správního a stavebního práva v kanceláři Petráš Rezek.

Předchozí

Blažek jednal s Odborovým svazem justice o platech soudního aparátu

Vývoj české ekonomiky: Spotřebitelé mají obavy

Další