Sedláková bez Kolaříkové a posuny v KPMG

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Začátek října a posledního letošního čtvrtletí přinesl jako obvykle množství nových personálií. Nové partnery má například poradenská skupina KPMG, stejně jako nového Directora v Legalu, zaznamenala ale rovněž i významný odchod, z něhož naopak těží Rowan Legal. Linda Koláříková přešla mezi podnikové právníky. Dobré časy teď zažívá nakladatelství Leges. A ještě jednou se ohlédněme také za senátními volbami.

Novými partnery KPMG jsou Eva Bláhová, Pavel Gorel, Petr Kuna a Barbora Šíblová. „Bláhová bude dál rozvíjet obchodní příležitosti, Gorel daňové, právní a imigrační služby a Kuna se Šíblovou oblast auditu. Šíblová navíc zodpovídá za růst kanceláří v Brně a Ostravě,“ uvedla skupina. 

Takzvaným Directorem KPMG Legal je pak nově Viktor Dušek. Zastává tak pozici, v níž byl před pár lety viditelný současný partner kanceláře Martin Hrdlík. „V našem týmu pracuje už od roku 2013, specializuje se na obchodní a korporátní právo, veřejnoprávní regulaci a spornou agendu, včetně daňových řízení a soudních sporů. Zastřešuje také oblasti tzv. compliance a přímých zahraničních investic. Mezi jeho klienty tak patří řada významných investorů vstupujících na český trh. Jako velký srdcař koordinuje naše pro bono právní služby neziskovým organizacím,“ uvedla KPMG Legal na Linked-Inu. Z kanceláře naopak odešla Romana Szuťányi, která nově vede pracovně právní praxi Rowan Legal.

Výrazný odchod v poslední době zaznamenala rovněž brněnská kancelář Sedlakova Legal, a to když advokátka Linda Kolaříková – mimochodem v minulosti dlouhodobě spojená právě s KPMG – po necelých dvou letech zamířila na in-house právnickou pozici ve společnosti Orlen Unipetrol. Kolaříková si tak podle webu České advokátní komory pozastavila výkon advokacie.

Nakladatelství Leges otevřelo nové knihkupectví na pražské právnické fakultě a také vydalo velký komentář k Listině základních práv a svobod, jehož křest proběhl tento týden v kanceláři Havel & Partners. „Jde o dosud nejkomplexnější komentář Listiny čítající více než 1660 stran a zpracovávající více než pět tisíc rozhodnutí nejen Ústavního soudu. Vedle hlavních autorů prof. Zdeňka Kühna, Jana Kratochvíla, counsela naší kanceláře Jiřího Kmece a doc. Davida Kosaře se na jeho zpracování podílelo dalších 15 renomovaných autorů,“ uvedla ke knize partnerka kanceláře Veronika Dvořáková.

A konečně doplňme „advokátní“ výsledky senátních voleb. Novými senátorkami se staly tři advokátky Hana Kordovová Marvanová, Daniela Kovářová a Jana Zwyrtek Hamplová. Miroslav Antl naopak ve druhém kole poměrně těsně prohrál. A kontroverze, které posledně dvě jmenované advokátky vzbudily, vás nemohly minout. 

Předchozí

Olga Kaizar vede v Deloitte Legal i environmentální praxi

BDO jmenovala čtyři nové partnery. Včetně advokáta Křivánka

Další