Česká spořitelna dá nahlédnout do své datové architektury

|

Ve dnech 15. a 16. září se uskuteční v prostorách České spořitelny v Praze unikátní setkání IT vývojářů na hackathonu „HackFlow“ s cílem vytvořit unikátní řešení pro datové toky České spořitelny. Hackathon HackFlow pořádá startup Manta ve spolupráci se společností Profinit a Českou spořitelnou.

Hackathon je neformální událost, během níž se sejdou vývojáři, kteří společně pracují na konkrétním projektu. Všichni mají stejné zadání a výsledkem má být řešení konkrétního problému. „Smyslem je podívat se na věc z jiné perspektivy. Hodně velkých mozků pracujících v jedné místnosti dokáže geniální věci,“ říká CEO společnosti Manta Tomáš Krátký a doplňuje: “Hackathon je pro průlomové myšlenky ideální platforma.“

Svou datovou architekturu letos nabídla jedna z největších bank na českém trhu s více než čtyřmi miliony klientů. Vývojáři do ní mohou nahlédnout pomocí unikátních sad metadat, které vygeneruje samotná Manta. Řešitelské 3–5 členné týmy budou mít k dispozici stejnou typizovanou sadu metadat popisující datové toky napříč několika informačními systémy banky. Úkolem každého týmu bude přijít s hotovým řešením nejlépe ve všech 4 výzvách:

1. Vertikální agregace – nivelizace hierarchie datových objektů

2. Horizontální agregace – selektivní přeskakování a zapouzdření specifických typů uzlů orientovaného grafu

3. Překlenutí chybějících článků („mezer“) – v souvislém řetězci datového toku

4. Podmínečná (conditional) lineage – zjednodušení grafu eliminací určitých vazeb na základě jejich relevance pro účel dané analýzy

„Zveme všechny, kdo milují data, inovace a umí se podívat na problém „out of the box“, komentuje výzvu České spořitelny Tomáš Krátký a dodává: „Hackathon je navíc místo, kde se setkají lidé, kteří by se nikdy nepotkali a vznikají na něm jedinečné pracovní i lidské vztahy.“ Výkony jednotlivců a celých týmů bude sledovat porota složená ze zástupců pořádajících firem a výhry jsou velkorysé. Počet míst na hackathon HackFlow je omezený, proto se registrujte co nejdříve na stránkách hackflow.cz.

Předchozí

Exkluzivní analýza: Energetická krize a její řešení napříč střední a východní Evropou

Blažek v Bruselu představil priority českého předsednictví

Další