Střídání společníků v Havel & Partners a exodus u Vašíčka

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Nový rok začal v advokacii ve velkém. Dvě a dvě významné a dříve samostatné kanceláře si zvykají na životy pod společnými právními střechami. Dosti výrazný exodus lidí pak s přelomem let 2022 a 2023 zaznamenala jedna z největších brněnských kanceláří Vašíček a partneři. Pracovní status se změnil také dřívější ekvity partnerce kanceláře Havel & Partners Adéle Havlové. 

Jak už to bývá, jedno personální oznámení střídá se změnou kalendáře druhé. Leden 2023 je v tomto ohledu obzvláště výživný, už vzhledem k fúzím několika advokátních kanceláří. „Dne 1. ledna 2023 bude dokončena fúze advokátních kanceláří Trojan, Doleček a partneři a Brož & Sokol & Novák, jež budou nově působit pod společným názvem Sokol, Novák, Trojan, Doleček a partneři, advokátní kancelář s.r.o.,“ dočteme se na původním webu prvně zmíněné kanceláře tdpa.cz. Jak už společníci dříve oznámili, kancelář bude vystupovat jako Sokol Novák tdpA.

Tato nová firma se do reálného i virtuální světa teprve výrazněji propíše, stejně jako tomu bude u nové kanceláře Chrenek, Toman, Kotrba. „Advokátní kancelář Chrenek, Kotrba se spojila s kanceláří Toman & Partneři. Toto partnerství přináší našim klientům bezprecedentní šíři poskytovaných služeb,“ najdeme na webu chrenek-kotrba.cz, který stejně jako web iustitia.cz  Petra Tomana (obsahující totéž sdělení, jen v opačném gardu), funguje samostatně.

„S novým rokem přichází změna i k nám. Od ledna nás opouští kolegyně, partnerka kanceláře a advokátka Vlaďka Křivová, advokátka Alena Pumprlová a kolegové advokáti Jan Habanec a Adam Škarka. Rádi bychom i touto cestou všem čtyřem poděkovali za přínosnou spolupráci a úsilí, které práci v naší kanceláři věnovali,“ uvedla pak na Facebooku kancelář Vašíček a partneři.  „Děkujeme Vašíček.law za dosavadní spolupráci a možnost vyrazit společně s Jan Habanec, Adam Skarka, Jiří Nezdařil, Hynek Brož, Adam Pilmajer a Lucie Čechová vstříc novému pracovnímu dobrodružství,“ okomentovala pak tento post přímo Vlaďka Křivová. Následně ale kancelář příspěvek upravila a mimo jiné z něj odstranila zmíněná jména. Toto konstatování v něm ale ponechala: „A vy nemusíte mít obavy, kvalita a šíře našich služeb zůstává beze změny a náš 20členný tým se o vás postará stejně dobře jako doposud. Na nás se můžete spolehnout.“

Z pozice ekvity partnerky kanceláře Havel & Partners se pak s koncem roku 2022 stáhla Adéla Havlová, podle svého linked-inové účtu ale s firmou dál spolupracuje jako advokátka a of counsel. Novým společníkem kanceláře je naopak Štěpán Štarha, novým partnerem Jiří Kunášek.

Předchozí

Líbal už je jednatelem a společníkem pražské Eversheds

Ministerstvo chystá zákonné důvody pro odvolání nejvyššího státního zástupce

Další