SUV od Peugeotu: když chcete mít na výběr

|

Toužíte po čtyřkolce, ale děsíte se její vysoké spotřeby? Hodí se vám čas od času zavazadelník jako u dodávky, ale potrpíte si na elegantní sportovní design? Pak do vašeho seznamu kandidátů na nový vůz určitě přidejte Peugeot 3008. Vybírat můžete ze skladových vozů k okamžitému odběru.

Peugeot 3008 byl už začátku své produktové kariéry řazen mezi nejžádanější vozy svého segmentu. Při uvedení na trh, v roce 2017, se stal evropským autem roku, a to jako první SUV v padesátileté historii této prestižní ankety. Nedávno prošel faceliftem, který mu dodal na kráse a přidal pořádnou nálož nových technologií.

Systémy na úrovni prémiových segmentů

Příznivci moderních technologií budou výbavou Peugeotu 3008 nadšeni. Disponuje například adaptivním tempomatem s funkcí Stop & Go, který zajistí automatické rozjetí vozu, pokud bylo zastavení kratší než 3 vteřiny. Tento prvek výbavy v kombinaci s funkcí Lane Positioning Assist, udržující vozidlo v jízdním pruhu, vám nabídne poloautonomní řízení. Revoluční je i systém automatického nouzového brzdění poslední generace a systém varování před srážkou, který rozpozná chodce a cyklisty, a to ve dne i v noci, v rychlosti 5–140 km/hod. Peugeot 3008 umí také číst dopravní značení. Kromě rychlostních limitů pozná i stopku, zakázaný směr jízdy, zákaz předjíždění aj. Vrcholným prvkem výbavy je pak systém nočního vidění, což je v segmentu kompaktních SUV naprosto unikátní. Jedná se o funkci, která umí za pomoci infračervené kamery rozpoznat osoby a zvířata před vozem ve tmě.

Komfort rozhoduje

Výrobci vozů vědí, že klíčový moment, který rozhodne o koupi, je usednutí za volant. Jakmile se zákazník pohodlně uvelebí a obklopí ho pocit komfortu, útulnosti a kvality, prodejce tuší, že má vyhráno. V tomto má Peugeot 3008 dostatečnou zásobu argumentů, proč si vybrat právě jeho. Každičký detail ve voze byl pečlivě promyšlen, ergonomie je bezchybná, komfort ukázkový a kvalita nadstandardní. Uvnitř vozu najdete uspořádání Peugeot i-Cockpit tvořené vyvýšeným přístrojovým panelem, kompaktním volantem a velkým dotykovým displejem. Digitální přístrojovou desku si můžete nakonfigurovat dle vašeho vkusu a potřeb. Nový je i desetipalcový centrální displej, který doplňují elegantní klávesy pro přístup k hlavním funkcím, k nimž patří například rádio, klimatizace nebo ovládání telefonu. Celkový pocit pohodlí završuje vícebodová masážní funkce, otvíratelné střešní okno nebo špičkový Hifi systémem FOCAL.

Do terénu bez obav

Označení SUV napovídá, že s vozy tohoto segmentu se můžete bez obav pustit do terénu. Ostatně vypovídají i tom i typické aspekty jako zvýšená světlá výška, ochranné prvky karoserie či velká kola. U předokolky s klasickým benzínovým či dieselovým pohonem si můžete vylepšit terénní schopnosti vozu přidáním doplňku Advanced Grip Control, což je optimalizovaný protiprokluzový systém s pěti režimy: Standard, Sníh, Bláto, Písek a ESP Off. Doplňují ho speciálně uzpůsobené celoroční pneumatiky 18“ Mud & Snow a funkce Hill Assist Descent Control pro jízdu z prudkého či zasněženého svahu.

Náročnější klienti hledající plnohodnotný pohon 4×4 pak mohou zvolit Peugeot 3008 Hybrid4. Současně získají i vysoce ekologický vůz se spotřebou benzínu jen 1,3 litru na 100 km a emisemi 29 g CO2/km. Čistě na elektřinu ujede až 60 kilometrů. Kromě pohonu Hybrid4 můžete zvolit i slabší plug-in hybridní verzi s výkonem 225 koní a s podobným dojezdem, ovšem bez pohonu 4×4. Obě plug-in hybridní varianty mají samozřejmě nárok na používání registrační značky s písmeny EL, a tudíž i na výhody, které z toho vyplývají včetně bezplatného parkování na modrých zónách.

Předchozí

Změny na pražských právech i novinky z ČAK

Weinhold asistoval Amundi při prodeji bývalé centrály

Další