Taylor Wessing radila Passerinvest při akvizici sídla ŘSD

|

Advokátní kancelář Taylor Wessing Česká republika poskytla právní služby společnosti Passerinvest Group a.s. při akvizici budovy, ve které sídlí generální ředitelství ŘSD. Passerinvest Group, založená již v roce 1991 Radimem Passerem, je ryze českým investorem a urbanistickým stavitelem, s rozsáhlými zkušenostmi s plánováním, výstavou a provozem velkých urbánních celků, tj. částí města.

Těžištěm služeb advokátní kanceláře Taylor Wessing byla právní prověrka kancelářské budovy na Praze 4, v níž v současnosti sídlí generální ředitelství státní příspěvkové organizace Ředitelství silnic a dálnic ČR, a účelové společnosti, které tato budova náleží. Tým vedený partnerem Jakubem Adamem, jehož dalšími členy byli Marek Strádal, Radim Doležal a Martin Šerák, poskytl Passerinvest Group a.s. právní podporu také při přípravě transakční dokumentace.

Transakce potvrzuje, že zájem o kvalitní kancelářské nemovitosti přetrvává navzdory aktuálním ekonomickým a jiným výzvám. Děkujeme Passerinvest Group za další příležitost ke spolupráci,“ uvedl Jakub Adam, partner Taylor Wessing, Česká republika.

Passerinvest zrealizoval transakci formou akvizice 100 % obchodního podílu na účelové společnosti, jež nemovitost vlastní, a to během mimořádně krátké doby. Obě strany se dohodly, že hodnota transakce nebude zveřejněna. Passerinvest touto akvizicí rozšířil své portfolio komerčních nemovitostí v zájmové oblasti Praha 4 a Praha 11, v níž působí jako urbánní stavitel a dlouhodobý investor. Jen na Praze 4 investovala společnost Passerinvest Group téměř 16 miliard Kč, z nichž 1,6 miliardy Kč byly vloženy do neziskových projektů, které jsou využívány širokou veřejností (školství, veřejná zeleň, sportoviště a městská infrastruktura, bezpečnost, ekologie).

„V době rozkolísané inflace a úrokových sazeb jsme akcelerovali strategii rozšíření investic do klíčových nemovitostí v lokalitě Brumlovka a jejím okolí. Chtěl bych ocenit profesionální a zároveň i velmi příjemnou spolupráci s týmem Jakuba Adama z advokátní kanceláře Taylor Wessing,“ uvádí Eduard Forejt, Development Director společnosti Passerinvest Group.

Předchozí

JŠK posiluje v IT transakcích, nově pracovala pro SUDOP

Nieslanik: Povolte lidem sociální sítě a mějte z nich ambasadory

Další