Toman opustil vedení ČAK, střídají ho Trubač a Blažek

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – I další týden přinesl množství novinek, zásadní je změna v představenstvu České advokátní komory, v němž má vnější vztahy jako nový místopředseda na starosti Ondřej Trubač. Ohlédneme se také za několika personáliemi v advokátních kancelářích. A nabídneme přehled změn souvisejících s „říjnovou“ novelou zákoníku práce od Eversheds Sutherland.

Vedení České advokátní komory se necelé dva roky po volebním sněmu a tedy v jakémsi poločase  volebního období pozměnilo. Oproti některým spekulacím po sněmu ve vedení advokátů neskončil předseda Robert Němec a pokračuje v čele komory dál.

Místopředsednickou funkci a vůbec i celé představenstvo ale opustil Petr Toman. Vnější vztahy tak nově vede, jako nový místopředseda, Ondřej Trubač a do představenstva místo Tomana míří dosavadní náhradník Kamil Blažek, partner kanceláře Kinstellar.

Petr Toman, jak připomněl Advokátní deník: „Stál mimo jiné za mimořádně úspěšným projektem ČAK Advokáti proti totalitě a byl jedním z hlavních hybatelů zrození Advokátního deníku, a rovněž tím, kdo přispěl k úspěšnému rozvoji Bulletinu advokacie.“

Teď k několika advokátním personáliím, které jistě stojí za pozornost. Jak už jste se mohli dříve dočíst v našem rozhovoru s Petrem Zákouckým, řídícím partnerem Dentons, do kanceláře nastoupil jako nový counsel po Jaroslavu Fenykovi také Lukáš Poulík, který dosud působil v PwC.

Novým šéfem týmu data protection je v Noerru Richard Otevřel, dřívější counsel Havel & Partners. Také se ale povyšovalo: Zbyšek Kordač a Anna Bartůňková jsou novými associate partnery Weinhold Legal a Jana Fuksová působí v KPMG Legal nově jako Directorka.

A konečně jeden tip na čtení. Radek Matouš, partner advokátní kanceláře Eversheds Sutherland, připravil velmi přehledný a jasný souhrn změn spojených s „říjnovou“ novelou zákoníku práce. K prostudování je na webu kanceláře. 

Předchozí

Vše nejlepší k narozeninám, PRK Partners!

PRK radila RWE při prodeji podniku na skladování plynu v ČR

Další