Výhra White & Case, otevřenost CCS a Právo v Plzni

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Žebříček IFLR Europe Awards 2022 ovládla za Českou republiku kancelář White & Case, mezinárodní právní firmou roku se stala Clifford Chance. Císař Češka Smutný představili svou opravdu velkolepou a reprezentativní výroční zprávu, v níž uvádějí nejen svůj loňský obrat, ale nabízejí taktéž velmi podrobný vhled do vlastního fungování. PRK Partners se podílí na potřebném informačním portálu onlinesoud.cz, Dejmek & spol. zase chystá ve spolupráci s Atlasem a jeho Codexisem konferenci Právo v Plzni. A někdejší místopředseda České advokátní komory Petr Poledník podle očekávání nebude ústavním soudcem, Senát jeho kandidaturu odmítl. 

„Pražská pobočka mezinárodní advokátní kanceláře White & Case získala ocenění pro nejlepší právní firmu roku 2022 v České republice. Již pošesté během posledních osmi let tak zopakovala svůj úspěch v mezinárodní soutěži IFLR European Awards a posbírala tak nejvíce vítězství ze všech kanceláří, které působí na českém trhu,“ shrnuli nedávné výsledky žebříčku White & Case.

„Mezi nejvýznamnější transakce, na kterých se pražská pobočka White & Case v roce 2021 podílela patří zejména zastupování PPF Group, EC Investments a Rockaway Capital při prodeji Mall Group a WE|DO společnosti Allegro, právní poradenství společnosti Avast v souvislosti s fúzí s americkou softwarovou firmou NortonLifeLock, poradenství společnosti CTP jako emitentovi v souvislosti s primární veřejnou nabídkou akcií a jejich kotací na Euronext Amsterdam, zastupování společnosti Rohlik.cz při vstupu investorů do této společnosti, zastupování PPF v rámci prodeje 30 % akcií společnosti CETIN Group N.V. společnosti GIC či zastupování Ministerstva dopravy ČR ve vztahu k vůbec prvnímu PPP projektu v oblasti infrastruktury v České republice,“ uvedla dále kancelář.

Císař Češka Smutný o své výroční zprávě, která obsahuje rovněž ESG report, vydala tiskovou zprávu, kterou jsme vám tento týden nabídli. Nyní ještě pár postřehů. Výroční zpráva o výkonu advokacie má rovných 100 stran a velkolepé grafické provedení, za nímž stojí studio Label Up. Obsahuje také zásadní čísla, které mnohé jiné advokátní kanceláře odmítají uvádět. Císař Česka Smutný tak loni utržili 294 milionů korun, meziročně o 54 milionů více, s empatickým konstatováním „rosteme spolu s našimi klienty“. Kancelář loni odpracovala 55 procent hodin pro soukromý sektor, 23 procent pro korporace s veřejnou účastí, zbytek pak pro veřejný sektor. Firma měla 114 klientů a pracovala na 516 případech. 

Ve výčtu dalších zajímavých informací bych mohl dál pokračovat. Evidentně není důvod k tomu, aby se advokacie do sebe uzavírala a odmítala o těchto věcech mluvit. Snad s podobnou otevřeností začnou v této intenzitě i další.

Skoro už tradičně nabízím i pozvánku na zajímavou právní akci. Za mediálního partnerství Lawyers & Business proběhne na přelomu května a června konference Právo v Plzni. S Monikou Forejtovou, Martinem Maisnerem, Stanislavem Balíkem, Liborem Vávrou a také Ivem Jahelkou, který první den večer rovněž zazpívá. „Klíčovými tématy konference budou aktuální otázky justice, postavení rozhodčího soudu vůči soudní soustavě, veřejné právo, stavební zákon a veřejné zakázky včetně legislativního procesu,“ dočteme se na webu konference, jíž zaštítil již zmíněný děkan plzeňské Právnické fakulty Stanislav Balík.

Předchozí

Zjednodušte si život za volantem. 8 top technologií pro každý den

Magdalena Souček zamířila do expertní rady Climate & Sustainable Leaders

Další