Výjimeční šéfové české advokacie i vánoční oslavy

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Magazín CEO vybral s odbornou spoluprácí Lawyers & Business výjimečné šéfy českých advokátních kanceláří a právních institucí letošního roku. Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný se po dvouleté covidové pauze vrátila k tradici svých okouzlujících vánočních koncertů. Slavily a slaví ale i další kanceláře a padesátiny si také dodatečně připomněl jeden z předních expertů na trestní právo Stanislav Mečl.

Ke konci roku navázalo na Advokátní kanceláře roku od Lawyers & Business a TOP Ženy magazínu CEO další ocenění organizované vydavatelstvím A 11 a spojené rovněž s právem. Mezi výjimečné právníky ve vedení českých advokátních kanceláří a právních institucí byli za letošní rok v abecedním pořadí vybráni Jakub Dohnal z Arrows, Filip Drnec z Císař, Češka, Smutný, Jaroslav Havel z Havel & Partners, Jiří Matzner z Matzner Legal, Petr Mlsna z Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, Robert Němec z PRK Partners, Michal Nulíček z Rowan Legal, Tomáš Sokol z Brož & Sokol & Novák, Vít Stehlík z White & Case a Petr Zákoucký z Dentons. Právě on dosáhl v kategorii Právo i celkového vítězství. Všem gratulujeme!

Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný opět okouzlila svým Vánočním koncertem v Rudolfinu, v jehož druhé půlce už tradičně zaznívá Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Český národní symfonický orchestr dirigoval nastupující talent Jan Zástěra, který zaujal už oratoriem Nádech věčnosti složeným k uctění nedávného výročí svaté Ludmily. O dramaturgii inscenovaného koncertu s tématem zvěstování, který režíroval šéf českobudějovické opery Tomáš Ondřej Pilař, se postaral přímo marketingový ředitel kanceláře Jakub Skřejpek. 

„Adventem se uzavírá rok, v němž se v našich životech odehrály zázraky. Některé jsme viděli, a jiné ne. Všechny ale byly letos více než jindy částečně překryty i dramatickými a nepříznivými událostmi a starostmi. To však jejich význam neumenšuje. To dobré je třeba si připomínat a slavit. V době, kdy mnoho lidí propadá skepsi či hodnotové krizi, slavíme poselství naděje,“ napsal v rámci úvodního slova k programu společník kancelář Pavel Smutný. Slavnostní událost, jíž se zúčastnily také Její královská Výsost princezna Beatrix Bourbonská-Obojí Sicílie nebo izraelská velvyslankyně Anna Azari, rovněž předznamenala oslavy 30. výročí kanceláře Císař, Češka, Smutný, které proběhnou v příštím roce.

V roce 2023 stejné narozeniny oslaví například i kancelář PRK Partners a pravděpodobně rovněž proběhne druhý obnovený Sjezd českých právníků. Z toho letošního, tematicky věnovaného společenské a profesní odpovědnost právníků a institucionálním pojistkám jejich nezávislosti, právě vyšel v Nakladatelství Karolinum sborník. A právě na jeho nedávném křtu oznámil předseda  Pražského sdružení Jednoty českých právníků Martin Foukal, že další konání sjezdu proberou špičky českého práva a justice na přelomu ledna a února příštího roku.

Vánočních akcí a dalších oslav teď ale v advokacii a právu probíhá po covidové pauze opravdu hodně. Pražská Právnická fakulta nabídla vánoční koncert v Karolinu a třeba kancelář Bříza & Trubač sezvala hosty do Komorního divadla Kalich na představení Na útěku s Terezou Kostkovou a Carmen Mayerovou. Bývalý náměstek nejvyššího státního zástupce a nynější společník kanceláře Suchanová Mečl Legal Stanislav Mečl zase dodatečně oslavil své 50. narozeniny na adventní Evening Affair v Klášteře svaté Anežky České, který je součástí Národní galerie. Dodatečně tak i my přejeme všeho nejlepší!

Předchozí

Zachováme stavební úřady ve městech a obcích, říká Bartoš

FIFA směla pohřbít Evropskou superligu, míní generální advokát soudu EU

Další