Vyšlo zářijové Lawyers & Business!

|

Už příští měsíc zvolí čeští advokáti nové vedení své Komory. Jak říká v rozhovoru pro zářijové číslo Lawyers & Business jeden z kandidátů do jejího představenstva Ladislav Smejkal, „je třeba si přiznat, že tu máme poprvé volby, v nichž kandiduje opravdu řada kvalitních kandidátů a jen málokdo umí odhadnout, jak to vše nakonec dopadne. Už dnes je zřejmé, že to budou volby pro advokacii v naší zemi přelomové“.

„Přiblížila se přirozená generační obměna. Není třeba se jí bát. Došlo k ní už v notářské i exekutorské komoře a povedla se,“ prognózuje pak na jiném místě v tomto časopise Tomáš Nahodil, jeden z lídrů platformy Otevřená advokacie, jež budí mezi advokáty patrně největší vášně. Tomáše Nahodila jsem vyzpovídal společně se senátorkou Adélou Šípovou a zeptal se i jich na věci, o kterých si zatím advokáti spíše šuškají mezi pracovními schůzkami: zda nepociťují střet zájmu a zda jim jejich ostrá rétorika na sociálních sítích nesnižuje budoucí „koaliční“ potenciál.

Aktuální Lawyers & Business však není jen o volbách do České advokátní komory. Například Jiří Matzner rozebírá nový stavební zákon i nedávný rozsudek Nejvyššího soudu o živnostech, Tomáš Valášek se zamýšlí nad nynějšími souvislostmi insolvencí, Michal Stehlík upozorňuje, jak často jsme už v historii obešli Parlament a Lucie Radkovičová pokračuje v seriálu o tom, že advokátní byznys není sprosté slovo. K tomu si u nás můžete exkluzivně přečíst i o dalších plánech legaltechové firmy SingleCase… Právo nemusí být nuda, což snad dokazuje i nové číslo Lawyers & Business.

V elektronické verzi můžete časopis zakoupit na Alza.cz.

Předchozí

Gali Legal i KroupaHelán chystají pražskou ofenzívu

Taylor Wessing získala exšéfa brněnské Aurixy

Další