Gali Legal i KroupaHelán chystají pražskou ofenzívu

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Ještě že máme v právním světě Linked-In. Důležité věci totiž advokáti stále častěji sdílejí právě prostřednictvím této sociální sítě, jen není jednoduché je všechny zaznamenat. V poslední době jsme se ale dozvěděli například to, že Bohuslav Lichnovský skončil v Rowan Legal a stal se partnerem v Gali Legal a KroupaHelán chystají ofenzivnější nájezd na Prahu. A rovněž to, že záchranu potřebuje hrob Zdenka Auředníčka, obhájce Leopolda Hilsnera.

Lichnovský odešel z Rowan Legal po devíti letech. „Za tu dobu jsme s kolegy napsali spoustu příběhů. O tom, jak se dá porazit vendor lock-in v IT. Jak přesoutěžit a vyoutsourcovat kompletní ICT prostředí. Jak nastavit zpracování osobních údajů a být příkladem pro český trh. Jak pomoci klientům rozjet zcela nové byznys modely. Jak uspět v českých a mezinárodních žebříčcích. Ne vždy to bylo jednoduché. Při více než 200 tis. otočených mailech a 15 tis. vyfakturovaných hodinách se našly i náročnější chvilky,“ napsal na Linked-In a přesunul se do vlastní firmy Gali Legal.

Partnerem je v ní společně s Klárou Hrdličkovou, která v minulosti rovněž v Rowan Legal působila. Oba zároveň vystupují jako spoluzakladatelé, Hrdličková už od října loňského roku. Firma nabízí služby například v oblasti technologií a dat, softwaru a licencování či ochrany brandu. 

Původem brněnská kancelář KroupaHelán, která se ale stále častěji objevuje i v hlavním městě, chystá, soudě z příspěvku jednoho z jejích zakladatelů Jiřího Helána, na Prahu silnější ofenzivu: „V Praze teď máme dva mimořádné a zkušené advokáty, kteří se chtějí potkávat a začít budovat vlastní tým. Do konce října bychom k nim chtěli mít koncipienta a studenta. A to je dobrý důvod kanceláře v Praze skutečně otevřít. Otvíráme v říjnu!“ Hlavní město je ale pro firmu důležité dlouhodobě, podle Helána tvoří zhruba polovinu příjmů kanceláře.

Ondřej Trubač, společník právní firmy Bříza & Trubač, pak rovněž na zmiňované sociální síti upozornil na dění kolem hrobu Zdenka Auředníčka, advokáta Leopolda Hilsnera, kterého se v 19. století zastával rovněž Tomáš Garrigue Masaryk. K jeho záchraně vyzývají Židovské listy a nyní probíhá sbírka na kamenické práce. „Když jsme se na gymnáziu učili o hilsneriádě, tak se výklad točil prakticky jen kolem tří jmen: Hilsner, Hrůzová a Masaryk. Teprve mnohem později jsem se dozvěděl o osudu Hilsnerova obhájce Auředníčka, který v důsledku převzetí ex offo obhajoby čelil útokům veřejného mínění, až se nakonec raději přestěhoval do Vídně, kde začal budovat svoji novou advokátní praxi prakticky od nuly. Protože se tyto příběhy v naší historii bohužel občas opakují, je dobré si je připomínat,“ napsal zcela přesně Ondřej Trubač.

Předchozí

Dentons radila Gobii při vytvoření podniku s ČSOB

Vyšlo zářijové Lawyers & Business!

Další