Zeman v ČNB, Dušek na MMR a Šafránek se Staňkovským

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Začátek dubna přinesl řadu změn. Dřívější nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman veřejnou žalobu opustil a pracuje v České národní bance. Vedoucí katedry národního hospodářství na pražských právech Libor Dušek, který katedru provedl doslova revoluční změnou, na vedoucí post rezignoval, snížil si akademický úvazek a začal spolupracovat s vicepremiérem Ivanem Bartošem. No a dřívější partner bnt Jan Šafránek, který se už dříve osamostatnil a uvedl značku Šafránek & Partner, se spojil s Václavem Staňkovským a společně vytvořili kancelář šafránek & staňkovský.

„Oblastí práva a kyberbezpečností se bude v České národní bance zabývat bývalý nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Od dubna 2024 se stane poradcem guvernéra Aleše Michla. V této pozici využije dlouholeté zkušenosti v českých i zahraničních nejvyšších funkcích,“ uvedla v minulém týdnu Česká národní banka informaci, s níž již dříve přišel Deník N. „JUDr. Pavel Zeman (1972) absolvoval právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, v letech 2011–2021 byl nejvyšším státním zástupcem, do roku 2010 národním zástupcem České republiky v Evropské jednotce pro justiční spolupráci (Eurojust). Specializuje se na trestní stíhání právnických osob a intenzivně se zabývá potíráním kyberkriminality a bezpečností v online prostoru. Hovoří plynně anglicky, německy a francouzsky,“ dodala.

„Za pár dní končím jako vedoucí katedry, redukuju působení na univerzitě na minimum a odcházím na sabbatical do sféry veřejné politiky. V českém akademickém prostředí je toho dost, co člověku bere chuť a energii, a poslední dobou mi to nějak přerostlo přes hlavu. Ztráta motivace a zájmu,“ napsal nedávno na sociální sítě ekonom Libor Dušek. „Od dubna začínám sabbatical jako vedoucí nového analytického útvaru a poradce ministra Ivana Bartoše  na Ministerstvo pro místní rozvoj. Výzva přijata! Díky za novou příležitost pomáhat měnit věci k lepšímu,“ uvedl následně. 

A novou pracovní etapu právě zahájil rovněž advokát Jan Šafránek: „1. 4. je pro mě speciální datum, zejména v práci. 1. 4. 2021 jsem se osamostatnil a začal po téměř 20-ti letech ve velkých kancelářích prakticky od nuly jako samostatný advokát. Sice jsem trochu fixloval, protože jsem vystupoval pod značkou šafránek & partner, žádného partnera jsem však neměl. To je ale minulost… Konečně ho totiž mám! Oním dlouho hledaným partnerem je Václav Staňkovský, malý velký muž, můj velký kamarád, skvělý právník, mistr suchého (a nekorektního) humoru, ale hlavně člověk, na kterého se můžu absolutně spolehnout!“ 

Všem samozřejmě držíme palce a přejeme hodně úspěchů v nových pozicích!

Předchozí

České firmy whistleblowingem zatím zavaleny nejsou

Blažek jednal s ombudsmanem: Témata veřejného ochránce práv a Ministerstva spravedlnosti se prolínají

Další