Advokáti se chystají na horký podzim: Clifford Chance hlásí novou šéfku know-how, Rowani nového of counsela

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Advokacie se připravuje na horký podzim. Jednak nás čekají volby do orgánů České advokátní komory, které fungování stavovské organizace dost možná posunou jiným směrem. Jednak se budou podobně jako loni dokončovat některé velké transakce, pozdržené opětovným jarním lockdownem. Rozeběhnou se ale pravděpodobně i zcela nové typy sporů, ať již spojené taktéž s pandemií, nebo třeba překvapivě s olympijskými hrami a zhacenými šancemi některých sportovců.

V advokátních kancelářích je v tuto chvíli znát postupné oživování a rozhýbání personálií. Ostatně podobně, jako tomu bylo touto dobou loni. Vrchol oznámení nových spolupracovníků patrně opět přijde v září a v říjnu, v kuloárech se již spekuluje o několika velkých změnách.

Výraznou posilu ohlásila po nedávném odchodu Tomáše Richtera do JŠK česká pobočka Clifford Chance. V té nově působí jako šéfka know-how českého oddělení a seniorní advokátka Hana Čekalová, dosavadní Legal Counsel fintechového start-upu Twisto payments a dřívější zkušená advokátka. „Rozhodnutí opustit Twisto payments bylo těžké, ale těším se na návrat do soukromé praxe a připojení k respektovanému týmu Clifford Chance. Jsem nadšená z možnosti uplatnit své zkušenosti v prostředí založeném na spolupráci a s orientací na klienta, kde mohu využít také svou praxi z interního působení,“ uvedla Čekalová.

„Pražský tým financí a bankovnictví Clifford Chance poskytoval v nedávné době právní poradenství při množství významných transakcí v tomto odvětví. Patří mezi ně poradenství aranžérům první veřejné nabídky akcií (IPO) CTP, největší realitní IPO v Evropě od roku 2014; skupině ARICOMA (součást skupiny KKCG) ohledně oceňované akvizice technologické společnosti Seavus; J&T BANCE a J&T IB and Capital Markets v souvislosti s navýšením emise dluhopisů na hodnotu 1,06 miliard korun eminentem ENERGO-PRO Green Finance či Raiffeisenbank při financování ARETE,“ uvedla při této příležitosti kancelář.

Kancelář Rowan Legal pak ohlásila příchod nového of counsela, který bude propojovat dvě z  hlavních specializací firmy, veřejné zakázky a IT. Kamil Jelínek dosud pracoval v justici, byl asistentem soudce u Krajského soudu v Brně. Působí rovněž na Právnické fakultě Masarykovy univerzity, nedávno napsal knihu Právní aspekty sdílení dat v rámci informačních technologií konceptu Smart City v dopravě a jejich dopady do práva veřejných zakázek. „Kamil je důležitou posilou pro náš tým veřejných zakázek nejen díky znalostem v oblasti IT zakázek ve veřejném sektoru a správního práva, ale i díky jeho praktickým zkušenostem z působení na Krajském soudě, uvedl partner kanceláře Jiří Votrubec.

Foto: Gerd Altmann z Pixabay

Předchozí

Noerr a KŠB stojí za velkou webhostingovou akvizicí

HELIOS Podcast: O IT řešeních v e-commerce s obchodním ředitelem Saperty

Další