Allen & Overy radí Eurowagu ohledně partnerství s JITpay

|

Advokátní kancelář Allen & Overy poskytuje poradenství společnosti W.A.G payment solutions plc (Eurowag), přední celoevropské integrované platformě pro platby a mobilitu zaměřené na odvětví komerční silniční dopravy (CRT), která uzavřela strategické partnerství se společností JITpay™ Group (JITpay), německým poskytovatelem platebních služeb specializujícím se na odvětví logistiky.

Tento krok umožní společnosti Eurowag rozšířit své produktové portfolio o nabídku řešení pro diskontování faktur, digitalizovanou fakturaci a správu pohledávek. V rámci strategického partnerství získala společnost Eurowag menšinový podíl ve společnosti JITpay s možností případného navýšení vlastnického podílu, které by podléhalo schválení regulačními orgány. Zákazníci společnosti Eurowag získají přístup ke špičkovým produktům společnosti JITpay v oblasti diskontování a správy faktur, čímž se rozšíří klíčový pilíř její platební a mobilní platformy. Technologie společnosti JITpay rovněž umožní společnosti Eurowag dále zvýšit efektivitu odvětví CRT. Eurowag touto spoluprací rovněž posílí svou přítomnost v Německu, které je největším trhem nákladní dopravy v Evropě.

A&O dlouhodobě poskytuje poradenství společnosti Eurowag, kterou zastupovala při veřejné nabídce akcií (IPO) na londýnské burze v září 2012 a při dalších strategických akvizicích v Evropě. 

Pražský korporátní partner Prokop Verner k partnerství uvedl: „Je potěšující pracovat na výjimečných transakcích, jako je tato, které našim klientům umožňují naplnit jejich strategické cíle a posílit jejich nabídku pro zákazníky. Tato transakce pomůže společnosti Eurowag rozšířit její platformu v oblasti komplexních platebních a mobilních řešení v Německu i v celé Evropě. Přeshraniční poradenství je oblastí, v níž vynikáme, a naše práce na tomto projektu je důkazem našich schopností řídit transakce, které probíhají ve více jurisdikcích.“

Přeshraniční tým A&O vedl pražský partner Prokop Verner v úzké spolupráci se seniorní advokátkou Janou Chwaszcz. Německý tým měl na starosti partner Michael Weiss a advokátka Veronika Gaile.

Předchozí

Skils dovedla České dráhy k vítězství před Evropskou komisí

Kondice české advokacie podle The Lawyer a vznik Spring Walk 

Další