Allen & Overy radí při akvizici Českých Radiokomunikací

|

Advokátní kancelář Allen & Overy poskytuje poradenství společnosti Cordiant Digital Infrastructure Limited (CDIL) ohledně akvizice společnosti České Radiokomunikace a.s., předního poskytovatele telekomunikační, mediální a technologické infrastruktury a služeb v České republice, od fondů řízených společností Macquarie Asset Management.

Tato transakce je první akvizicí společnosti CDIL, která byla založena za účelem investování do klíčové infrastruktury digitální ekonomiky – datových center, sítí optických vláken a vysílacích a telekomunikačních věží ve Spojeném království, Evropě a Severní Americe. Akvizici předcházela primární emise akcií CDIL, která proběhla v únoru letošního roku.

Londýnský partner A&O Richard Evans řekl: „Tato transakce ilustruje, že z digitální infrastruktury se stala atraktivní třída aktiv. Jsme velmi rádi, že jsme CDIL mohli poskytnout integrovaný přeshraniční tým, který jí pomohl s její první akvizicí v tomto sektoru.“

Pražský partner A&O Prokop Verner dodal: „České Radiokomunikace jsou nedílnou součástí sektorů vysílání, médií a telekomunikací v České republice, takže jsem velmi hrdý na naši roli, kterou jsme pro Cordiant v transakci hráli. Během let jsme měli tu čest poskytovat Českým Radiokomunikacím poradenství ohledně jejich přelomových rozhodnutí a těšíme se na naši budoucí spolupráci.“

Tým Allen & Overy vedli v Londýně partner Richard Evans a counsel Jan Skuhravý, kteří spolupracovali s pražským partnerem Prokopem Vernerem. V českém týmu byli rovněž seniorní advokáti Jakub Čech a Jana Vydrová, koncipienti Jan Spousta, Kristýna Tranová a Lucie Černá a londýnská koncipientka Juliette Aliker.

Regulatorní aspekty v oblastech soutěžního práva a přímých zahraničních investic měla na starosti seniorní advokátka Ivana Halamová Dobíšková, které z Bruselu pomáhal counsel Charles Pommies. Speciální daňové poradenství poskytoval seniorní advokát Mark Spinney.

Foto: ElasticComputeFarm z Pixabay

Předchozí

„Politik nemá nadržovat jedné skupině podle aktuální nálady, která je hodně prodlužnická“

Na sóloakce není čas, advokátní sněm je nutné řešit společně

Další