Allen & Overy radila s akvizicemi Eurowagu a DoorDash

|

Pražská pobočka advokátní kanceláře Allen & Overy radila společnosti Eurowag při akvizici WebEye Telematics, předního poskytovatele služeb správy vozového parku. Poskytovala také poradenství společnosti DoorDash, přední americké společnosti poskytující rozvážkovou službu, kótované na newyorské burze cenných papírů, v souvislosti s akvizicí společnosti Wolt Enterprises Oy za sedm miliard eur od skupiny institucionálních investorů.

V prvním případě vedl transakční tým seniorní advokát Jakub Čech pod dohledem řídícího partnera Prokopa Vernera, kterým asistovala koncipientka Tereza Veverková. Poradenství ohledně maďarského práva poskytoval counsel Balazs Sahin-Toth. Za regulatorní aspekty v oblasti soutěžního práva odpovídal seniorní advokát Attila Komives z budapešťské kanceláře A&O a counsel Roxana Ionescu z rumunské advokátní kanceláře RTPR. Tato transakce podléhá obvyklým regulatorním schválením, jakož i schválení spojení soutěžitelů a její uzavření se očekává v 1. čtvrtletí roku 2022.

Wolt Enterprises Oy je pak finská společnost specializující se na rozvoz jídla objednaného přes internet. Tým A&O v České republice byl zodpovědný za české korporátní aspekty, včetně poradenství v oblasti due diligence. Vedl jej partner Prokop Verner v úzké spolupráci s advokátem Martinem Bytčankem a koncipienty Viktorem Vráblíkem a Janem Engelmannem. 

Předchozí

Bez aktualizace u skutečných majitelů mohou přijít sankce

Co řešil Robert Němec ve Francii? A co plánuje PRK v Rusku?

Další