Antl, Dubovský i Burda. To je květnové číslo Lawyers & Business

|

V květnovém čísle magazínu Lawyers & Business jsme pro vás přichystali opravdu exkluzivní materiály. Dlouholetý šéf Ústavně právního výboru Senátu Miroslav Antl, jenž nedávno zamířil do advokacie a stal se výraznou posilou kanceláře KŠD, která i s jeho nástupem chytá druhý dech, vypráví o svém návratu z politiky k praktickému výkonu právní profese, zastupování Gabriely Soukalové v jedné z bulvárně nejsledovanějších kauz dneška i o svých dalších plánech. 

Country Managing Partner pražské kanceláře DLA Piper Miroslav Dubovský zase hodnotí kondici mezinárodních firem a upozorňuje na to, že v byznysu roste chuť soudit se. „Roste také počet sporů z transakcí. Tento nárůst pozorujeme napříč všemi 18 klíčovými jurisdikcemi, které jsou součástí naší globální analýzy, a to včetně střední Evropy,“ říká v našem rozhovoru.

Zevrubně jsme se rovněž podívali na aktuální posuny v insolvencích a exekucích. Dali jsme prostor všem stranám a došli jsme k jednoznačnému, ale patrně nepřekvapivému závěru: systém se vychyluje ve prospěch dlužníků. Díky paletě názorů a postojů politiků i právníků si můžete udělat vlastní obrázek.

Jak už víte, Lawyers & Business vnímáme jako komplexní projekt, realizovaný v tuto chvíli prostřednictvím výběrového tištěného magazínu průběžně aktualizovaných webových stránek www.lawyersandbusiness.cz a elektronického newsletteru. Brzy přidáme rovněž další aktivity, plánujeme například podcasty a eventy, stejně jako specializovanou česko-slovenskou ročenku. Tak nás prosím sledujte.

Jan Januš

šéfredaktor Lawyers & Business

Elektronické vydání květnového čísla Lawyers & Business můžete zakoupit na Alza.cz.

Předchozí

bpv radila start-upu SentiSquare

Dubovský: Chuť soudit se roste

Další