bpv radila start-upu SentiSquare

|

Advokáti bpv BRAUN PARTNERS radili českému technologickému start-upu SentiSquare při dalším kole financování

Společnost bpv BRAUN PARTNERS poskytla poradenství jedné z předních českých společností v oblasti aplikace umělé inteligence (AI), SentiSquare s.r.o., při druhém kole financování, kde získala jeden milion eur na další rozvoj.

Tohoto kola se zúčastnili noví strategičtí a finanční investoři – česká IT firma IXPERTA a venture kapitálový fond Fazole Ventures – což mimo jiné potvrdilo nárůst ocenění společnosti v posledních letech. Poradci pro tuto transakci byli Ondrej Poništiak a Arthur Braun.

Společnost SentiSquare s.r.o., která byla původně založena na Fakultě aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni a získala řadu ocenění, se zabývá analýzou a zpracováním textů a jejím hlavním zaměřením je automatizovaná komunikace se zákazníky bez jazykových omezení pomocí unikátní aplikace umělé inteligence, známé jako NLP (Natural Language Processing) Získané finance budou použity zejména na dokončení vývoje stávajícího produktu a uvedení nového no-code NLP produktu (softwaru, pro jehož ovládání není potřeba NLP expert či jiný specializovaný vývojář) na český trh i do zahraničí.

Foto: Gerd Altmann z Pixabay

Předchozí

Holásek představil detaily nové firmy i její logo

Antl, Dubovský i Burda. To je květnové číslo Lawyers & Business

Další