BaDoKh podporuje Legal Data Hub, u Havla zase vyšel report o sběratelství

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Jsou sice letní prázdniny, přesto vychází množství zajímavých právních a byznysových studií, stejně jako nových komentářů a dalších právních knih. Svými aktivitami zaujali třeba BaDoKh, Premium Media Group Jaroslava Havla nebo Ondřej Trubač z Bříza & Tubač.

Advokátní kancelář BaDoKh podpořila nejnovější počin projektu Legal Data Hub, který na pražské právnické fakultě řídí její vedoucí katedry národního hospodářství Libor Dušek: studii Jakuba Drápala Speciální skutkové podstaty pro recidivisty: Nepromyšlené a škodlivé, jejíž závěry jdou proti laickému míněné i dosavadní trestní politice státu. 

Vydavatelství Premium Media Group, za nímž stojí advokát Jaroslav Havel, dalo zase ve spolupráci s J&T Bankou dohromady report o sběratelství. „Vydavatelství Premium Media Group a J&T BANKA společně sestavili report, jehož cílem je získat a do budoucna i udržovat přehled o sběratelství v České republice. Přehled, který pomůže nám všem, sběratelům, investorům, galeristům, novinářům i dalším milovníkům umění pochopit, co se ve světě nákupů a prodejů uměleckých děl vlastně děje,“ uvedl Jaroslav Havel na Instagramu.

„Nejčastěji se lze setkat se sběratelem, který umění kupuje více než pět let a má ve sbírce několik desítek uměleckých děl. Častěji jde o muže než o ženu. Sbírat umění začal, protože toužil vlastnit originální umělecká díla. Hlavním kritériem při výběru uměleckého díla je jeho emocionální hodnota a subjektivní pocit, jak se mu dílo líbí. Teprve ve druhém sledu o umění přemýšlí jako o investici. Zajímá ho nejvíce české současné umění. Nakupuje nejvíce malby, a to nepravidelně několikrát za rok, nejčastěji online nebo přímo z ateliérů od umělců. Za jedno dílo utratí většinou do 50 tisíc korun. Díla zpravidla neprodává. Hodnota sbírky přesahuje milion korun,“ dočteme se mimo jiné ve studii.

Advokát Ondřej Trubač pak na stejné sociální síti sdílel pohled na pár výtisků nového komentáře k zákonu o prokazování původu majetku, který vydalo Wolters Kluwer, a společně s ním na něm pracoval i předseda trestního kolegia Nejvyššího soudu František Púry a daňový poradce Jiří Nekovář. Ideální spojení právních a poradenských profesí. A mimochodem, Wolters Kluwer už nyní nabízí i komentář exekutora Martina Štiky k Milostivému létu II, které nás už brzy čeká.

Předchozí

Schönherr má v Česku nového partnera a také counsela

KŠB mění řídícího partnera: Kasíka střídá Dejl

Další