Blažek navštívil nejvyšší soudy a státní zastupitelství

|

První pracovní den roku 2022 věnoval ministr spravedlnosti Pavel Blažek návštěvám Nejvyššího soudu, Nejvyššího správního soudu a Nejvyššího státního zastupitelství. V Brně se tak potkal s předsedou Nejvyššího soudu Petrem Angyalossym, odcházejícím předsedou Nejvyššího správního soudu Michalem Mazancem, místopředsedkyní soudu Barbarou Pořízkovou a nejvyšším státním zástupcem Igorem Střížem.

Při návštěvě Nejvyššího soudu jednal ministr spravedlnosti Pavel Blažek s předsedou Petrem Angyalossym i místopředsedou Petrem Šukem o aktuálních problémech justice. Řešili např. lepší ohodnocení řadových zaměstnanců soudů, přípravu nových procesních norem civilního i trestního soudnictví. Obě strany se dohodly na častějších vzájemných setkáních a konzultacích nad otázkami týkajícími se správy nejen Nejvyššího soudu, ale celé soustavy obecných soudů.

Na Nejvyšším správním soudu přivítala ministra spravedlnosti místopředsedkyně soudu Barbara Pořízková. Společně diskutovali o aktuálních justičních otázkách, především se věnovali novele tzv. pandemického zákona. Ministr také osobně poděkoval bývalému předsedovi soudu Michalu Mazancovi za jeho celoživotní práci pro správní justici. Během návštěvy se setkal Pavel Blažek také se soudcem Filipem Dienstbierem.

Závěr pracovního dne patřil návštěvě Nejvyššího státního zastupitelství, kde se Pavel Blažek setkal s nejvyšším státním zástupcem Igorem Střížem. Schůzky se účastnili také náměstci NSZ Jiří Pavlík a Přemysl Polák a prezident Unie státních zástupců Jan Lata.

Předchozí

Bývalý šéf insolvencí v Deloittu Brožek nastoupil do Clifford Chance

Noerr radil Rubixu při akvizici Seallu

Další