bpv radila Creditas při akvizici InterGen

|

Advokátní kancelář bpv Braun Partners poskytovala poradenství skupině Creditas při akvizici 100procentního obchodního podílu v britské energetické skupině InterGen. Prodej byl dokončen v posledních lednových dnech a podléhal obvyklému schválení regulačními orgány.

Strany se dohodly, že objem transakce nebudou zveřejňovat, ale podle parametrů se jedná o jednu z největších českých energetických transakcí posledních let. Touto transakcí převezme skupina Creditas místní podnikání ve Velké Británii a stane se tak jedním z nejvýznamnějších místních nezávislých výrobců elektřiny. Právní poradenství poskytoval tým pro energetické právo ve složení partnerů Davida Vosola a Marca Müllera, s podporou Davida Plevky, Michala Fógela a Pavla Březiny.

Součástí poradenského týmu skupiny Creditas vedeného společností Ernst & Young (transakční poradenství a podpora při finanční a daňové prověrce (due diligence) a bpv Braun Partners byla i společnost Watson Farley & Williams (veškeré právní otázky podle britského právní řádu), zatímco prodávajícímu poskytovaly poradenství společnosti Herbert Smith Freehills (právní poradci) a Greenhill & Co (finanční poradci).

Skupina Creditas, která působí v energetice od roku 2013 a jejímž majitelem je Pavel Hubáček, jeden z nejúspěšnějších podnikatelů působících v bankovnictví, se zaměřuje především na majetkové účasti ve společnostech zabývajících se výrobou, distribucí a obchodem s elektřinou, plynem a teplem. Její energetická divize UCED je čtvrtým největším distributorem energií v České republice. Kromě distribuce energií se zaměřuje na výrobu elektřiny a tepla, je také významným poskytovatelem bilančních služeb a snaží se být lídrem decentralizované energetiky v zemi. Do roku 2030 plánuje v České republice provozovat virtuální elektrárnu o výkonu 1 000 MW. Virtuální elektrárna bude agregovat nejen obnovitelné zdroje, ale také plynové elektrárny umožňující spalování vodíku jako zdroje energie budoucnosti.

InterGen je developerem, vlastníkem a provozovatelem zařízení na výrobu elektrické energie s více než 25letou zkušeností na světových energetických trzích. InterGen je jedním z největších nezávislých výrobců elektřiny ve Spojeném království s výkonem přibližně 2 800 megawattů v provozu mezi třemi paroplynovými elektrárnami s plynovými turbínami s kombinovaným cyklem a jednou elektrárnou s plynovou turbínou s otevřeným cyklem. Do portfolia společnosti ve Spojeném království patří také projekt vývoje bateriového systému skladování energie „Gateway Energy Centre“ o výkonu 450 megawattů, který získal v únoru 2022 patnáctiletou smlouvu o trhu s kapacitou a který má být uveden do provozu v roce 2025, spolu s podobnými projekty bateriových systémů skladování energie.

Předchozí

Energetická krize a pracoviště v otázkách a odpovědích od Taylor Wessing

Předseda Ústavního soudu, Pamela Andersonová a Valouch Servus

Další