Předseda Ústavního soudu, Pamela Andersonová a Valouch Servus

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Prezident Zeman nejmenuje nového předsedu Ústavního soudu, kdo se o to ale vlastně zasloužil a skutečně se tak nestane? Aktuálně jeden z nejsledovanějších filmů na Netflixu, dokument o Pamele Andersonové, má překvapivou právní hloubku. A více vidět začíná být i další nová a zajímavá advokátní kancelář Valouch Servus. 

„Miloše Zemana jsem dnes požádal, aby nejmenoval nového předsedu Ústavního soudu. Pan prezident mé žádosti vyhověl,“ napsal v neděli na Twitter předseda vlády Petr Fiala. Už před dvěma týdny jsem tu ale citoval tehdejšího prezidentského kandidáta Andreje Babiše a jeho slova pro Českou justici: „Já jsem se ho na to ptal a on říkal, že to není na stole. Že bude řešit pouze jednoho ústavního soudce, u kterého je potřeba souhlasu Senátu.“ „Děkuji @P_Fiala za výsledek dnešního setkání s Milošem Zemanem. Mimo jiné prokázal, že jeho klidný styl a politika dialogů je účinnější než křik či silácké texty na sítích a v médiích,“ reagoval každopádně na Fialovu zprávu na Twitteru ministr spravedlnosti Pavel Blažek. „Myslím si, že to byly právě „křik (ústavních expertů) a silácké texty na sítích a v médiích“, co od loňského podzimu soustavně upozorňovaly na neústavnost jmenování nového předsedy Ústavního soudu končícím prezidentem, a tím právě významně pomohly tomu, že k tomu nakonec nedojde,“ napsal zase advokát Tomáš Nahodil. Tak jako tak je dobře, že aktuálně situace vypadá tak, jak vypadá. Nicméně uvidíme, do 8. března je Miloš Zeman prezidentem a jak sám říká, „jen idiot nemění názory“.

Filmový dokument Pamela: Příběh lásky režiséra Ryana Whita nabízí nejen velmi intimní a objevný pohled do života možná nejslavnější herečky 90. let, ale také podklad pro uvažování o právu a precedentech. Samozřejmě se v něm totiž také řeší pověstné ukradené domácí sexuální video, proti jehož zveřejnění a šíření Pamela Andersonová tvrdě bojovala, podle svých slov právě i proto, aby zamezila něčemu podobnému u ostatních celebrit. Ze soudů se ale na konec sama stáhla, aniž by si za nahrávku a její prodeje, které řadě firem vydělaly obrovské balíky peněz, cokoliv vzala. Video ji naopak zničilo dobře rozjetou kariéru. Pro přemýšlení o právní etice, právu na soukromí nebo právě o precedentech je to skvělý materiál.

Advokáti Tomáš Valouch a Stanislav Servus vytvořili koncem loňského roku novou advokátní značku Valouch Servus. A v posledních dnech za ni začali intenzivněji komunikovat i na Linked-Inu. „Ke konci roku 2022 jsme se po vzájemné dohodě a několikaleté úspěšné spolupráci, zejména v oblasti privátních klientů a svěřenských fondů, rozhodli budovat společnou značku Valouch Servus. Jelikož máme oba dlouholeté zkušenosti s působením jak ve velkých kancelářích, tak se samostatným výkonem advokacie, oba si dobře uvědomujeme, jak je důležité pracovat v týmu, neboť „one man show“, může být pro samotného advokáta, tak pro jeho klienty, občas riziková. Dobře poskládaný fungující tým, schopní kolegové, kteří se na sebe mohou navzájem spolehnout, a které právo a advokacie baví, kteří se navíc vhodně doplňují, jsou pro nás zásadní a máme štěstí, že s takovýmto týmem začínáme. Ostatně i proto jsme přesvědčeni, že se nám společně s našimi kolegy podaří vytvořit úspěšnou advokátní kancelář, která bude klienty vyhledávaná jako místo, kde najdou potřebnou pomoc, kde se mohou realizovat, dále se rozvíjet a kde se zároveň budou cítit příjemně,“ napsali například.

Předchozí

bpv radila Creditas při akvizici InterGen

Jaká je cena bezpečí? Na to se bude ptát letošní Jeden svět

Další