Holásek představil detaily nové firmy i její logo

|

Advokacie pohledem Jana Januše – Nejprestižnější právnické ceny byly opět uděleny a Chambers si za Českou republiku odnesla kancelář Havel & Partners. Její spoluzakladatel a bývalý spolumajitel Jan Holásek pak tento týden oficiálně oznámil to, co už jste si u nás mohli dříve přečíst. Sice, že se vrací do velké advokacie a spoluzakládá kancelář HKDW Holásek.

V letošních evropských cenách Chambers (které se udělují na základě hlasů klientů, jednotlivých advokátních kanceláří a zhruba 130 analytiků) získala nejvíce jednotlivých cen kancelář Clifford Chance – stala se firmou roku ve Francii, v Německu (kde mimochodem porazila například i domácí Noerr) a v Polsku, trofej brala rovněž v kategorii Europe-Wide. 

V oblasti CEE zvítězila kancelář CMS (nominovány byly ještě Dentons, Kinstellar, Schoenherr, White & Case a Wolf Theiss), ta zvítězila rovněž v samostatné maďarské kategorii. 

V České republice ale trofej brala, a to stejně jako loni, firma Havel & Partners, s poukazem i na její bratislavskou kancelář. Nominovány za Českou republiky dále byly jen mezinárodní firmy: Clifford Chance, CMS, Dentons a White & Case. 

Zajímavý může být i pohled do Rakouska, kde vyhrála kancelář Schoenherr či do Velké Británie, kde netriumfovala žádná z firem z nejprestižnějšího Magic Circle, ale kancelář Mishcon de Reya. Porazila takové hráče, jako jsou Allen & Overy , Clifford Chance, Freshfields či Linklaters.

K Havel & Partners tu máme ale ještě další aktuální souvislost. V České republice se právě vytváří také nová advokátní kancelář HKDW Holásek se zhruba dvaceti členným týmem, za níž významně stojí někdejší klíčový člověk Havel & Parners (tehdy tedy Havel, Holásek & Partners) Jan Holásek. O tomto záměru jsme již dříve psali. 

„Jejími klíčovými postavami a kapitálovými společníky budou zkušení právníci Jan Hrazdira, Jaromír Kalužík, Lukáš Nývlt a Jan Holásek. HKDW HOLASEK se plánuje zaměřit na komplexní právní poradenství napříč segmenty, ale především na oblasti soudních sporů a arbitráží, insolvencí a restrukturalizací, realitní trh, development a akvizice a v neposlední řadě poradenství pro obor pojišťovnictví či bankovnictví. Vzhledem ke zkušenostem advokátního týmu a stávajícímu klientskému portfoliu spojujících se subjektů, má HKDW HOLASEK mezinárodní ambice především v Německu, Rakousku, Skandinávii, Velké Británii a dalších anglosaských zemích,“ sdělil za kancelář Igor Waltr.

HKDW Holásek již uvedla tyto své klienty: Raiffeisenbank, Equabank, Kooperativa pojišťovna, TEEKANNE, Vienna House Hotelmanagement a Nordic Investors.

„Plánujeme se primárně věnovat profilovým kauzám s mezinárodním přesahem a poskytovat právní servis na úrovni velkých mezinárodních advokátních kanceláří. Naším cílem je nejvyšší možná úroveň odbornosti a právního servisu, ovšem se zachováním osobního přístupu ke klientovi a rodinné atmosféry ve firmě. Kolegové v HKDW Legal byli zvyklí pracovat v přátelském duchu, v užším kolektivu a tento ráz chceme zachovat, i když rozumnému růstu kanceláře se do budoucna nebráníme,“ sdělil nyní Jan Holásek.

„Namísto dravého a místy až bezohledného přístupu, který se v tuzemské advokacii občas objevuje, si chceme zakládat na stoprocentně etickém přístupu a vzájemné důvěře s klienty. Chceme své klienty dobře znát, rozumět jim a budovat s nimi dlouhodobé vztahy, které půjdou nad rámec prosté fakturace za právní poradenství,“ uvedl pak Jan Hrazdira.

Firma rovněž představila své nové logo A t to bude vypadat takto:

Foto: HKDW Holásek

Předchozí

S D4 radí ministerstvu dopravy White & Case

bpv radila start-upu SentiSquare

Další