Budoucí manažeři pro zdravotnictví získají vzdělání v Brně

|

Masarykova univerzita akreditovala nový magisterský studijní program aplikované ekonomie ve zdravotnictví. Jde o navazující studium v angličtině vhodné například pro ekonomy, manažery, lékaře, právníky a farmaceuty. Kromě ekonomie ve zdravotnictví získají také přehled v oblastech veřejného zdraví, epidemiologie, zdravotnického práva, etiky či produktů a služeb ve zdravotnictví. Výuka začne v akademickém roce 2025/2026, uvedl mluvčí školy Radim Sajbot.

Dvouletý studijní program Applied Health Economics je výsledkem spolupráce šesti fakult Masarykovy univerzity pod vedením té ekonomicko-správní. Studenti získají dovednosti potřebné pro budoucí uplatnění na pozicích analytiků, manažerů, výzkumníků a jiných profesionálů na vedoucích pozicích ve zdravotnictví.

„Kvalitních programů tohoto typu není v Evropě mnoho. Naším cílem je zařadit se mezi skutečnou špičku a vzdělávat odborníky, kteří pomohou zvýšit kvalitu a dostupnost zdravotní péče v Česku a mnoha dalších zemích,“ uvedl Jakub Hlávka, ředitel Institutu pro zdravotní ekonomii, politiku a inovace na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity.

„Ačkoliv je výuka nabízena anglicky, naším cílem je být atraktivní i pro české nebo slovenské studenty, kteří získají v Brně vzdělání na světové úrovni a o které bude poté velký zájem ve veřejném, neziskovém, ale i soukromém sektoru,“ doplnil Hlávka.

Studium bude sice prezenční, ale v blokové formě, aby se mohli hlásit i pracující profesionálové. Naučí se například hodnotit nákladovou efektivitu léků a dalších zdravotních intervencí, získají znalosti v oblastech datové analýzy a vizualizací, zdravotnických úhrad, řízení zdravotnických zařízení, epidemiologie a biostatistiky. Budou se zabývat také podporou veřejného zdraví a nerovnostmi v přístupu ke zdravotní péči nebo zdravotním právem.

Předchozí

ČNB snížila úrokovou sazbu na 5,75 procenta. Hypotéky klesnou

Ocenění TOP Estate & Business zná své vítěze

Další