Česká asociace věřitelů má novou výkonnou ředitelku

|

Obhajobu práv a zájmů věřitelů, zvyšování finanční i právní gramotnosti a osvětu v oblasti vymahatelnosti práva bude mít v České asociaci věřitelů na starosti Petra Kolářová. Přichází na pozici výkonné ředitelky.

„Petra bude fungovat na více rovinách. Bude tu ale primárně pro věřitele, kteří potřebují poradit. Jejich situace je v současné době naprosto zoufalá. Musejí snášet nepřiměřené zásahy do svých práv, a jejich volání o pomoc přitom nikdo neslyší. Bavíme se tu o maminkách vymáhajících výživné, o pronajímatelích, kterým nájemník bytu neplatí, i o lidech, kteří třeba čekají na náhradu škody,“ říká prezident asociace Pavel Staněk.

Cílem ČAV je nyní nastolit vyváženou a objektivní debatu o druhé vlně Milostivého léta, o zastavování exekucí do 1500 Kč nebo o tlaku na věřitele hradit další výdaje v souvislosti s vymáháním. Tématem je i blížící se lavina insolvencí.

„Vnímám, že veřejná diskuse o dluzích a závazcích ztratila dvojrozměrnost. Žijeme v iluzi, že dlužník se cizí vinou dostal do situace, z níž mu musíme pomoct. Ptáme se někdy, co na to věřitel? Na jeho straně má být spravedlnost. Namísto toho čelí neustálému zpochybňování svého nároku. Tenhle stav není férový,“ uvedla Petra Kolářová, která v minulosti působila mimo jiné v Českém statistickém úřadu nebo v Českém rozhlase.

Česká asociace věřitelů funguje už od roku 2013. Jejím cílem je spravedlivě vyvážit vztahy mezi věřiteli a dlužníky, přispět k zefektivnění a zjednodušení právního systému a zajistit lepší dostupnost, rychlost a vymahatelnost práva.

Předchozí

Tomášek: Kvalita vědy na pražských právech je srovnatelná s většinou lékařských fakult

Havel se po Chambers stal i mezinárodní advokátní kanceláří na Slovensku

Další