Havel se po Chambers stal i mezinárodní advokátní kanceláří na Slovensku

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Chambers za Českou republiku dostala před pár dny už potřetí v řadě kancelář Havel & Partners. Jen o pár hodin později se – z našeho českého pohledu možná trochu paradoxně – stala Mezinárodní advokátní kanceláří roku na slovenské Právnické firmě roku, odkud si odnesla rovněž ocenění za nejlepší klientské služby a cenu za hospodářskou soutěž. A jak už tu píšu skoro tradičně, samozřejmě dál pokračují i právní personálie.

Ocenění Chambers Europe získala letos za Českou republiku kancelář Havel & Partners, kterou hodnotitelé vybrali z pěti nominovaných, mezi něž pronikly ještě firmy Allen & Overy, Clifford Chance, Dentons a PRK Partners. „Sérii vítězství Havel & Partners jako české advokátní kanceláře roku již třetí rok po sobě žádná firma v žádné soutěžní kategorii nevyrovnala a je důkazem mimořádného úspěchu této kanceláře v České republice,“ dočteme se ve zdůvodnění daného ocenění od Chambers. „Podle ní klienti oceňují, že kancelář je spolehlivým partnerem, který nabízí služby od A do Z s praktickým přístupem a v perfektní kvalitě a díky mimořádným kontaktům v zahraničí je tým schopen řešit záležitosti klientů po celém světě,“ cituje ze zdůvodnění dále kancelář.

„Celoevropským“ vítězem je DLA Piper a v regionu CEE vyhrála kancelář Schoenherr. Na polském i maďarském trhu z tohoto pohledu kraluje CMS, na tom německém a také ve Velké Británii Latham & Watkins, v Rakousku Wolf Theiss. Ve Francii pak White & Case, v Belgii a  v Nizozemí Allen & Overy. V dalších zemích se umístily spíše národní kanceláře nebo značky, které nemají k českému trhu žádné viditelnější napojení. 

Mimořádné pocty se na slavnostním večeru v Madridu dostalo také partnerce Skils Karolině Horákové, která získala „Outstanding Contribution Award“, tedy, jak uvádí kancelář, „celoevropskou cenu za mimořádný přínos v oblasti mezinárodních arbitráží“. „Chambers and Partners volbu opírá zejména o výsledky každoročního hodnocení advokátních kanceláří v Evropě: Karolína Horáková se totiž v ratingových publikacích britské společnosti dlouhodobě objevuje jako „Star Individual“ v oblasti arbitráží,“ uvádí dále Skils.

Přejdeme-li k slovenské Právnické firmě roku, jíž vyhlašuje týdeník Trend a epravo.sk, kromě Havel & Partners v ní uspěly ještě dvě kanceláře, které působí zejména v České republice. PRK Partners v bankovnictví a financích a také v daňovém právu, ve zdravotnickém právu zase firma Chrenek, Kotrba. Nejúspěšnější slovenskou kanceláří je Relevans.

A konečně k těm personáliím. Po různých partnerských přesunech se teď objevují zejména oznámení o nástupech advokátů, stejně jako o interním povyšování. Do Rowan Legal tak například nastoupila Michaela Krausová z Rose Legal a dříve z BBH a následovat ji bude z HKR Gabriela Luňáková. Dozvěděli jsme se to, jak už jinak, z Linked-Inu, kde to sdílel třeba jejich nový šéf Jan Frey.

Předchozí

Česká asociace věřitelů má novou výkonnou ředitelku

O Public Relations Unie podnikových právníků

Další