Clifford Chance radí KKCG při emisi dluhopisů

|

Pražská kancelář Clifford Chance radila skupině KKCG při největší komerční emisi dluhopisů pro drobné investory v české historii. Emise v celkovém objemu až 10 miliard Kč získala souhlas České národní banky a pro KKCG představuje významný milník.

Prodejním mandátem byly pověřeny čtyři významné banky: J&T BANKA, PPF Banka, Česká spořitelna a Komerční banka. Dluhopisy budou kotovány na Burze cenných papírů Praha, což investorům zajistí likviditu a transparentnost. Dluhopisy, které budou k dispozici individuálním i institucionálním českým investorům, mají splatnost pět let a atraktivní úrokovou sazbu 7,75 %. Budou vydány ve dvou tranších, přičemž první 5 miliardová tranše bude uvolněna v červenci tohoto roku a druhá tranše bude následovat v září 2024.

Clifford Chance poskytuje KKCG právní poradenství dlouhodobě, v oblasti bankovnictví a kapitálových trhů v posledních dvanácti měsících radila například skupině Allwyn ohledně zajištěných prioritních dluhopisů (Senior Secured Notes), při sjednání €335 milionového úvěru (Accordion Facility), při uzavření €1,6 miliardového seniorního úvěrového rámce (Senior Facilities Agreement) a při sjednání USD 450 milionového B úvěru s pevnou splatností (Term Loan B Facility).

KKCG je investiční a inovační skupina s odbornými znalostmi v oblasti loterií a her, energetiky, technologií a nemovitostí. Společnost KKCG, kterou založil podnikatel, investor a filantrop Karel Komárek, zaměstnává přes 16 000 lidí ve 37 zemích napříč svými portfoliovými společnostmi a spravuje aktiva v hodnotě více než 10 miliard eur. Mezi její podniky patří mimo jiné Allwyn, nadnárodní provozovatel loterií; MND Group, mezinárodní výrobce a dodavatel tradiční a obnovitelné energie; ARICOMA, Avenga a Qinshift poskytující komplexní IT služby a zakázkový vývoj softwaru po celém světě; a KKCG Real Estate Group.

Tým Clifford Chance vedl řídící partner pražské kanceláře Miloš Felgr ve spolupráci se seniorní advokátkou Hanou Čekalovou a za podpory právníka Lukase Ljuboviče.

Předchozí

Světový den whistleblowerů oslavuje osoby, které se nebojí ozvat

Poloni a Šudoma jsou nově senior advokáty Eversheds

Další