Clifford Chance radila Arçeliku při založení nové divize

|

Advokátní kancelář Clifford Chance poskytovala právní poradenství společnosti Arçelik A.Ş., světovému gigantu na trhu domácích spotřebičů, při založení společného podniku, nové evropské divize domácích spotřebičů, mezi její dceřinou společností Ardutch B.V. a Whirpool EMEA Holdings LLC, dceřinou společností skupiny Whirlpool Corporation.

Obě společnosti převedou své evropské dceřiné společnosti do nového společného podniku, který propojí jejich evropské značky, výrobní zkušenosti, distribuční a prodejní sítě a bude dále rozvíjet silný závazek k inovacím a udržitelnosti obou společností. Nově vzniklý podnik bude mít výrobní závody po celé Evropě s více než 20 tisíci zaměstnanci a kombinovaným čistým obratem okolo šesti miliard euro.

Přeshraniční tým, který na tomto rozsáhlém projektu pracoval, zahrnoval hned několik Clifford Chance kanceláří, včetně poboček v Praze, Londýně, Amsterdamu, Bruselu, Paříži, Miláně, Frankfurtu, Düsseldorfu, Varšavě, Bukurešti, New Yorku a Washingtonu D.C.

Transakci vedl řídící partner pražské kanceláře Alex Cook a partner Gareth Camp z londýnské kanceláře, za podpory partnerky Itir Çiftçi z kanceláře v Istanbulu.

Společnost Arçelik A.Ş. je globální společností produkující 12 značek ve více než 30 výrobních závodech v devíti zemích a zaměstnávající 45 tisíc zaměstnanců po celém světě. V roce 2021 společnost dosáhla konsolidovaného obratu 6,5 miliardy eur. Je držitelem 3000 mezinárodních registrovaných patentů a je také první a jedinou společností na trhu domácích spotřebičů, která obdržela ocenění prince z Walesu Terra Carta Seal.

Předchozí

Justiční areál vznikne v Českých Budějovicích v areálu kasáren

Svatoň ústavním soudcem a majitelé nových advokátních firem

Další