Justiční areál vznikne v Českých Budějovicích v areálu kasáren

|

Vedení ministerstva spravedlnosti zahájilo vedení pracovní cesty do krajů. Prvním místem byl kraj Jihočeský. Ministr Pavel Blažek a jeho náměstci Radomír Daňhel, Karel Dvořák a Antonín Stanislav jednali v Českých Budějovicích s předsedy krajských a okresních soudů i zastupitelství.

Úvodní pracovní jednání se uskutečnilo na Krajském soudě s předsedkyní Krajského soudu České Budějovice Martinou Flanderovou a jejími kolegy z krajského a okresních soudů. Odpoledne se setkalo vedení ministerstva s představiteli Krajského státního zastupitelství v Českých Budějovicích, okresními státními zástupci kraje, krajským státním zástupcem Petrem Cigánkem a vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou.

„Přijel jsem vás ujistit, že současná vláda žádné radikální změny v justici nechystá. Zároveň tato pracovní jednání beru jako možnost získat od vás zpětnou vazbu. Chceme se dozvědět, co okresní soudy a zastupitelství trápí a jak může ministerstvo pomoci. Dovolte mi také poděkovat za práci, kterou v Českých Budějovicích a ve vašem kraji odvádíte,“ uvedl ministr spravedlnosti Pavel Blažek.

Později ministr Pavel Blažek navštívil areál kasáren Jana Žižky v Českých Budějovicích. Zde chce již od roku 2012 ministerstvo zřídit justiční areál. Přestavbou dvou stávajících budov a dostavbou jednoho nového objektu by tak současné prostory bylo možné využít např. pro nové sídlo okresního soudu České Budějovice, jehož stávající prostory jsou již nevyhovující a stísněné. V objektu by mj. mohlo sídlit i státní zastupitelství. 

Večer proto ministr Pavel Blažek a jeho náměstci pokračovali v jednání, a to s primátorkou Dagmar Škodovou Parmovou a hejtmanem Jihočeského kraje Martinem Kubou. Hlavním tématem a otázkou bylo budoucí využití brownfieldu v areálu kasáren J. Žižky.

Přítomní se shodli, že začnou připravovat společný projekt ministerstva, města i kraje, v jehož rámci může vzniknout nové administrativní centrum na místě současného brownfieldu. Do několika let by zde mohl vyrůst nový mimo jiné justiční areál dostupný v centru města. Kousek od nádraží a s dostatkem parkovacích míst navázaný na další dopravní spojení. Místo, kde dnes mimo jiné sídlí archiv soudu, tak dostane novou podobu a stane se reprezentativní částí centra krajského města.

Předchozí

White & Case má desítky nových partnerů. I dva v Česku

Clifford Chance radila Arçeliku při založení nové divize

Další