Co je klíčem k úspěšnému podnikání v advokacii?

|

Analýza Lucie Radkovičové – Jaká byla vaše cesta po absolvování práv a získání titulu advokáta? Našli jste místo v nějaké advokátní kanceláři, se kterou spolupracujete dodnes? Nebo patříte k těm odvážným, kteří se pustili do otevření vlastní advokátní kanceláře v domnění, že jste plně vybaveni obstát?

Mnoho z nás vstupuje na trh s myšlenkou, že jim znalosti práva, pár příležitostí, kdy je zaměstnavatel vzal na jednání s klienty a zkušenosti s tím, jak se vedou spisy, stačí ke zvládnutí vlastního úspěšného podnikání.

Bohužel to není pravda. Často si všímám u svých klientů-majitelů advokátních kanceláří, že oni a ani členové jejich týmu neumí podstatnou věc, která je základem toho, aby firma šlapala. Chybí jim obchodní dovednosti.

Není možné sedět někde pasivně v kanceláři a čekat až, či zda, začnou přicházet klienti. To dříve zbankrotujete, než vyrostete. Musíte začít aktivně vystupovat, jednat a obchodovat. To jsou klíčové dovednosti, které vám pomohou vydělávat.

Celý text si můžete přečíst v Lawyers & Business č. 7-8/2022. V elektronické verzi jej můžete zakoupit například na mojecasopisy.cz.

Snímek obrazovky 2022-06-29 v 9.21.08
Předchozí

Deloitte Legal asistovala u vstupu investora do Ataccama

Končí časopis Právní rádce, tisíce zákonů i justiční izolace premiéra

Další