Dentons má v Česku nového šéfa, Hink po 17 letech odešel

|

Advokacie pohledem Jana Januše – Můj pravidelný sloupek tentokrát vychází už ve čtvrtek, protože vedoucí partner Dentons, co do obratu největší advokátní kanceláře v České republice, se nemění každý den: firmě nově šéfuje Petr Zákoucký, jednomyslně zvolený všemi ostatními partnery pražské pobočky světově největšího právního hráče. Dosavadní vedoucí partner Michal Hink z kanceláře nedávno odešel, jeho nástup oznámila realitní společnost Heimstaden. Do advokacie se naopak nedávno vrátil někdejší společník Roberta Pelikána Luděk Vrána.

Nový vedoucí Petr Zákoucký je uznávaným odborníkem na energetické právo, věnuje se rovněž korporátnímu právu a transakcím. „Kromě role vedoucího partnera bude Petr Zákoucký i nadále vedoucím energetické praxe a jedním ze dvou vedoucích korporátní/M&A praxe v pražské kanceláři Dentons. Petr je partnerem v pražské kanceláři Dentons od roku 2017 a má 15 let zkušeností s poskytováním právního poradenství v oblasti fúzí a akvizic, hospodářské soutěže, regulatoriky a soudních sporů, zejména klientům působícím v odvětví energetiky, těžby a zpracování ropy a zemního plynu, těžby dalších nerostných surovin a infrastruktury,“ uvedla za kancelář Amanda Lowe.

„S nadšením se chopím kormidla a pomůžu firmě Dentons upevnit její pozici špičkové advokátní kanceláře na českém trhu. Naší prioritou bude nadále udržovat a budovat kvalitní vztahy s klienty v našich zavedených praxí a zároveň investovat do rozvoje dalších oblastí, jako jsou kapitálové trhy, soudní spory a technologie, média a telekomunikace,“ poodhalil pak své záměry přímo Zákoucký. 

Michal Hink vedl český Dentons od začátku roku 2019, v kanceláři ale již před tím dlouhodobě působil. Ve vedení firmy vystřídal jejího dlouholetého šéfa Ladislava Štorka, který řídil už i český Salans – právě fúzí jej a dalších kanceláří vznikl Dentons. Nyní se Hink vydává přímo do korpotání praxe: Švédská firma Heimstaden pronajímá byty, v sedmi evropských zemích včetně České republiky jich má celkem 114 tisíc. Hink má vést právní oddělení věnující se všem investičním aktivitám napříč Evropou, uvedl The Prime. 

Hinkův přestup na „druhou“ stranu není ojedinělý, v minulosti se podobně rozhodlo několik dalších právníků v jeho postavení. Například dřívější equity partner White & Case Michal Smrek odešel do R2G. Někdejší partner Norten Rose Fulbright Pavel Kvíčala zase zamířil po konci této kanceláře na českém trhu a krátkém působení v Havel & Partners do Genesis Capital.

Naopak do advokacie se z korporátu nedávno vrátil Luděk Vrána, který měl společnou kancelář, ještě před jeho veřejným angažmá, s dřívějším ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem. Z místa vedoucího právníka Home Credit Philippines nastoupil 1. května do Kocián Šolc Balaštík. Mimochodem, právě o této kanceláři je po stále ještě nedávném nástupu nového řídícího partnera Petra Kasíka opět více a více slyšet. 

Minulý týden tak třeba Kocián Šolc Balaštík, kteří nedávno zaujali založením Nadace Vlčkových, například oznámili,  že kancelář a ještě konkrétněji Ivo Průša a Martin Krejčí asistovali J&T Bance při financování rozvoje firmy Twisto, která se věnuje platbám na internetu. „Vedle J&T Banky, která poskytla úvěr ve výši 450 milionů korun, finance poskytl také venture debt fond Orbit Capital, respektive jeho podfond Conseq Venture Debt, jejž společně provozují investiční platforma Enern a investiční společnost Conseq,“ uvádí kancelář.

Foto: Dentons

Předchozí

Děkan Burda: Na Slovensku roste zájem o studium práva

Důchodová reforma se může zaseknout už na Legislativní radě vlády

Další