Dentons nově vedou Smejkal a Stržínek

|

Globální advokátní kancelář Dentons jmenovala Ladislava Smejkala a Jiřího Stržínka vedoucími partnery (Co-Managing Partners) pražské kanceláře, zodpovědnými za její řízení a strategii pro český trh. Vystřídají Petra Zákouckého, který se rozhodl odstoupit, aby se mohl plně věnovat roli partnera v oblasti korporátního práva, fúzí a akvizic a energetiky.

„Těší mě, že ve vedení mohu přivítat Jiřího s Ladislavem,“ prohlásil Tomasz Dąbrowski, výkonný ředitel Dentons Europe. „Oba patří ve svých oborech mezi nejlépe hodnocené právníky na trhu a jsou respektováni klienty, kolegy i konkurencí. Věřím, že budou vynikajícími lídry a zástupci naší kanceláře. Rád bych také poděkoval Petrovi za jeho vedení, které pomohlo vybudovat pozici Dentons jako špičkové advokátní kanceláře na českém trhu.“

„Naše jmenování vysílá jasný signál, že v současné době plné výzev, budou naše společné řízení a týmový přístup klíčové nejen pro práci s našimi právníky a zaměstnanci, ale především pro poskytování služeb našim klientům,“ uvedl Jiří Stržínek.

„Naším hlavním cílem bude i nadále poskytovat našim klientům právní poradenství na vysoké úrovni a být pro ně první volbou při výběru partnera nejen pro komplexní a složité právní případy, ale i významné transakce a soudní spory v regionu střední a východní Evropy,“ doplnil Ladislav Smejkal. „Zároveň chceme oba vytvářet příjemné pracovní prostředí pro naše kolegy a spolupracovníky.“

Ladislav Smejkal vede v pražské kanceláři Dentons tým pro řešení soudních sporů. Více než dvacet let zastupuje klienty v soudních sporech, v trestních případech, jakož i v oblasti compliance a pracovního práva. V prestižních žebříčcích Chambers Europe 2023 a Legal 500 EMEA 2023 byl zařazen mezi nejlepší právníky v oblasti compliance a pracovního práva.

Jiří Stržínek spoluzodpovídá v pražské kanceláři Dentons za tým pro nemovitostní právo. S více než 20 lety zkušeností s právním poradenstvím při významných transakcích je považován za jednoho z nejlepších právníků v oblasti nemovitostí v České republice. Tohle ocenění potvrzují rovněž žebříčky nezávislých publikací Chambers Europe 2023 a Legal 500 EMEA 2023, které Jiřího zařadili mezi nejlepší odborníky v oblasti nemovitostního práva v České republice.

Pražská kancelář Dentons sdružuje více než 65 právníků, poskytujících poradenství ve všech hlavních oblastech práva. V roce 2023 získala v České republice ocenění „Právnická firma roku pro mezinárodní kancelář“ v Chambers Europe i v Právnické firmě roku (Epravo.cz).

Předchozí

Vyšlo LB. O Lichtenštejnech, White & Case i Aegis Law

Richter & Léko pracují pro whistleblowery

Další