Dentons radí Draslovce vedle Afriky i v Americe, tým šéfují i Češi

|

Globální právní firma Dentons poskytla poradenství původem českému globálnímu výrobci chemikálií Draslovka Holding při uzavření dohody o převzetí divize Mining Solutions americké společnosti The Chemours Company („Chemours“) za celkovou částku 520 milionů dolarů. Uzavření transakce podléhá schválení regulatorních orgánů a splnění dalších obvyklých podmínek a očekává se ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Dentons rovněž poskytla poradenství při souvisejícím financování formou Term Loan B úvěru, který poskytla banka JP Morgan.

Společnost Chemours Mining Solutions provozuje v Memphisu ve státě Tennessee závod na výrobu pevného kyanidu sodného, který obsluhuje trhy  Severní a Jižní Ameriky. Akvizice představuje první významnou investici společnosti Draslovka v USA a v kombinaci s nedávno uzavřenou dohodou o převzetí aktivit společnosti Sasol v oblasti výroby kyanidu sodného v Jihoafrické republice posouvá Draslovku do pozice globálního hráče s výraznou pozicí v chemickém průmyslu. Dentons poskytovala poradenství také při jihoafrické akvizici.

Přeshraniční tým Dentons vedli partneři Petr Zákoucký (Praha), Ilan Katz (New York)a Luis Torres (Washington, DC), counsel Adrian Stewart (New York) a advokátka Barbora Obračajová (Praha).

Klíčovými členy týmu byli také Asher Bundlie, Natalie Hoeper, Cameron Low (všichni New York), Rob Irving (Budapešť/Praha), Jiří Tomola, Michal Pelikán, Lucie Kubínyiová, Anna Urbanová, Martin Fiala, Justina Bodláková, David Šutko, Jan Blažek, Ivo Hartmann (všichni Praha)a dalších téměř 30 právníků z USA, Mexika, Chile a Kanady.

Dalšími poradci při transakci byli J.P. Morgan jako akviziční poradce a výhradní poskytovatel upsaného dluhového financování a PwC jako finanční a daňový poradce.

Foto: LEEROY Agency z Pixabay

Předchozí

Januš: Zákony jsou tak složité, že musíme žít v době příručkové

Plachká: Přichystali jsme step list pro začínající advokáty

Další