Dentons radila Draslovce při miliardové investici v Africe

|

Advokátní kancelář Dentons poskytla poradenství českému výrobci chemikálií, společnosti Draslovka Holding, při uzavření dohody o převzetí podniku na výrobu kyanidu sodného od jihoafrického petrochemického koncernu Sasol. Uzavření transakce, jejíž hodnota překračuje 95 milionů dolarů, podléhá schválení regulatorních orgánů, včetně Komise pro hospodářskou soutěž a Jihoafrické rezervní banky, a očekává se v první polovině roku 2022.

Jedná se o první velkou investici skupiny Draslovka na africkém kontinentu, která je součástí jejích plánů mezinárodní expanze. Kromě počáteční investice Draslovka plánuje investovat dalších 50 milionů dolarů do modernizace závodu, jeho rozšíření a zajištění toho, aby splňoval nejlepší světové ekologické standardy.

Přeshraniční tým Dentons, který vedli partneři Petr Zákoucký (Praha) a Brandon Irsigler (Johannesburg), tvořili Jiří Tomola, Ivo Hartmann, Lucie Kubínyiová Adam Přerovský, Justina Bodláková, Jan Tylš, Michal Pelikán, Barbora Obračajová, Anna Urbanová a Petr Kotáb (všichni Praha) a Vanessa Jacklin-Levin, Alishka Singh, Robert Parring, Joel Pandaro, Kirith Haria, Hugo McLachlan, Ameer Jassat, Muhammad Patel a Aabeed Abdullatief (všichni Johannesburg).

Tým Dentons poskytl komplexní právní poradenství kupujícímu. PwC působila jako hlavní M&A a finanční poradce.

Foto: allisonmacsas z Pixabay

Předchozí

Januš: Justiční hybatelé se mění. Budou ti noví úspěšnější?

Havel & Partners jsou za první pololetí na půl miliardě

Další