Dentons radila EAG při zajištění investic až do výše 100 milionů euro

|

Globální advokátní kancelář Dentons poskytla českému dodavateli služeb pro automobilový průmysl European Automotive Group (EAG) právní poradenství při zajištění investic až do výše 100 milionů euro od investičních fondů Kartesia a CVI. Prostředky budou využity na financování dalšího rozvoje skupiny a akvizice.

Tým pro bankovnictví a finance vedli při transakci Jiří Tomola, partner pražské kanceláře Dentons, s advokáty Martinem Fialou a Janem Kořistkou a partner kanceláře Dentons v Lucemburku Stéphan Hadet s advokáty Christianem Azoulayem a Mathildou Creusatovou.

Právní tým v oblasti korporátního práva, IT práva a duševního vlastnictví vedli při transakci Zdeněk Kučera, partner pražské kanceláře Dentons a vedoucí její skupiny pro technologie, média a telekomunikace, s partnerem kanceláře ve Varšavě Karolem Laskowskim a partnerem kanceláře v Bruselu Laurensem Engelenem, counselem Katarinou Pecnovou v Bratislavě, advokátkou Štěpánkou Havlíkovou a advokátními koncipienty Kateřinou Kučerovou a Tomášem Vaverkou v Praze.

Daňové poradenství poskytoval při transakci Lukáš Poulík, counsel a daňový poradce kanceláře Dentons v Praze, se kterým spolupracovali partner Jean Luc Fisch, counsel Vincent Quittre a advokát Alexandre Michorczyk z kanceláře v Lucemburku.

„Náš technologický tým podporuje skupinu EAG od samého počátku a jsem rád, že se tato spolupráce rozšířila rovněž na oblast financování,“ uvedl Zdeněk Kučera. „Investice do datových technologií v automobilovém odvětví jsou velmi perspektivní strategií a je nám ctí, že můžeme EAG na této cestě podpořit.“

Český holding European Automotive Group se zaměřuje na digitální transformaci automobilového trhu. Do skupiny patří mimo jiné online tržiště ojetých vozů Carvago, ověřovací a bezpečnostní služba Cebia nebo systémy Autosoft, TEAS, SoftVig a Fastbag pro prodejce, opravny a autopůjčovny. S cílem být lídrem digitálních technologií v automobilovém odvětví investuje holding do rostoucích automotive společností a projektů se silným technologickým zázemím v celé Evropě.

„Jsem rád, že jsme si pro tak komplexní transakci vybrali právě advokátní kancelář Dentons,“ prohlásil Petr Kratochvíl, partner a investiční ředitel EAG. „Spolehlivý partner pro technologické, korporátní, finanční a daňové poradenství působící v několika různých zemích byl pro její úspěch zcela zásadní.“

(Tato zpráva je aktualizovanou a opravenou verzí dříve zveřejněného textu – pozn. red.)

Předchozí

Jihomoravanům se nejlépe podniká v Brně

Finanční gramotnost středoškoláků má zlepšit interaktivní učebnice

Další