Dentons radila Gobii při vytvoření podniku s ČSOB

|

Globální právní firma Dentons poskytla poradenství společnosti Gobii Europe, kterou nepřímo vlastní společností technologická společnost Stratus Data Systems a její management, při vytvoření společného podniku se skupinou ČSOB. Společný podnik ponese jméno Igluu a na přelomu roku 2021/2022 přinese na český realitní trh digitální nástroje, které používá již více než 115 tisíc realitních profesionálů a finančních zprostředkovatelů v USA a Kanadě.

Komplexní technologické řešení výrazně zrychlí zprostředkování hypotečních úvěrů a dalších služeb spojených s bydlením a podpoří vznik nových obchodních příležitostí. Digitální nástroje Igluu také umožní využití dat a služeb katastru nemovitostí či oceňování nemovitostí. Součástí řešení bude veřejný online portál s ucelenou nabídkou nemovitostí, do něhož budou postupně integrovány inovativní technologie skupiny ČSOB a také třetích stran zahrnující například online srovnání finančních i nefinančních produktů většiny tuzemských poskytovatelů.

Přeshraniční tým Dentons vedli Andrian Stewart (New York), Petr Zákoucký a Ivo Hartmann (oba Praha). Klíčovými členy týmu byli také Timothy Santoli (New York), Petr Kotáb, Adam Přerovský, Lucie Kubínyiová, Petr Müller a Justina Bodláková (všichni Praha).

Předchozí

Šípová a Nahodil: Nechceme Komoru budovat jako ministerstvo advokacie

Gali Legal i KroupaHelán chystají pražskou ofenzívu

Další