Dentons reaguje na odchod Hinka. A zůstane Válková poslankyní?

|

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Poslední dny jsou ve znamení personálií, s těmi právními dokonce tentokrát splývají také ty vládní a poslanecké. Na ministerstvo zdravotnictví se totiž vrátil právník Adam Vojtěch, právník Dominik Feri naopak ohlásil rezignaci na post poslance. Advokátní kancelář Dentons pokračuje v praxi jmenování „spoluvedoucích“, Jiřího Stržínka ve vedení pražského týmu pro nemovitostní právo doplnila právnickými publikacemi a výběry široce oceňovaná Markéta Tvrdá. Do Noerru nově zamířila dlouholeté advokátka Eversheds Lucie Luptáková. A bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková bojuje o místo v nové Poslanecké sněmovně z ne úplně ideálního umístění na kandidátce.

„Markéta Tvrdá se ve své praxi zaměřuje na akvizice a prodeje nemovitostí, právo obchodních společností, fúze a akvizice a obchodní právo. Má více než 15 let zkušeností s poradenstvím významným institucionálním investorům, private equity společnostem a developerům při komplexních transakcí v komerčním, kancelářském, logistickém a rezidenčním sektoru. Markéta mimo jiné radila společnostem Round Hill Capital a Blackstone Tactical Opportunities při prodeji rezidenčního portfolia v hodnotě 1,3 miliardy euro v České republice švédské realitní společnosti Heimstaden Bostad AB,“ uvádí za firmu o nové spolušéfce nemovitostního práva pražské kanceláře Dentons Amanda Lowe. 

Mimochodem, do Heimstadenu přímo z čela pražského Dentons nedávno odešel Michal Hink, vystřídal jej Petr Zákoucký. V nemovitostech je Dentons dlouhodobě v České republice silný, této praxi se dokonce věnuje hned šest partnerů a celkem 17 právníků. Výše popsaný krok a povýšení zkušené Markéty Tvrdé je tak více než logické.

Zajímavé rovněž je, že Markéta Tvrdá se nevěnuje jen této oblasti práva: „Markéta působí jako ambasadorka Dentons pro diverzitu v České republice a je odpovědná za koordinaci podpory advokátní kanceláře organizacím, jako je Byznys pro společnost, Jsme fér a další. Je také ambasadorkou zeleného hnutí Dentons, které se zaměřuje na podporu environmentálně udržitelných obchodních praktik firmy. Markéta je vášnivou triatlonistkou. Pravidelně se účastní různých populárních závodů v rámci Czech Triathlon Series.“

Z Eversheds Sutherland pak do Noerru zamířila advokátka Lucie Luptáková. „Jako advokátka na seniorní pozici se bude věnovat převážně korporátnímu právu a právu obchodnímu – v něm se bude specializovat zejména na transakční poradenství a přeměny společností. Po více než šesti a půl letech tak Lucie Luptáková opouští pražskou pobočku advokátní kanceláře Eversheds Sutherland,“ uvedla za kancelář Tereza Pavézková.

A konečně ještě jedna právně-politická personálie. Bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková bude na pražské kandidátce hnutí ANO do Poslanecké sněmovny až na sedmém místě, napsaly Seznam Zprávy. Profesorka trestního práva a vládní zmocněnkyně pro lidská práva si je evidentně vědoma, že musí o své pokračování v poslanecké lavici zabojovat a být co možná nejvíce vidět. Od března je tak na Twitteru a odkazuje rovněž na své webové stránky helenavalkova.cz, na nichž je možné najít množství zajímavých informací z kriminologie. Vsadit na odbornost je sympatické, samo o sobě to ale dost možná stačit nebude.

Konečně tento týden jsme zveřejnili první ze série kulatých stolů, kterou věnujeme volbám do České advokátní komory. Tak pokud jste ještě náš pořad Lawyers & Business: FORUM neviděli, neváhejte se podívat. Video trvá téměř hodinu a čtvrt, víkend tak může být pro něj ideální.

Foto: Dentons

Předchozí

LAWYERS & BUSINESS: FORUM Kdo povede Českou advokátní komoru? Napoví naše kulaté stoly

HELIOS Podcast E3: Spoluzakladatel platební instituce Roger Adam Šoukal

Další