DLA Piper hlásí tři nová esa. K advokacii se vrací exšéf Dentons

|

Pražská pobočka globální advokátní kanceláře DLA Piper výrazně posiluje své postavení na českém právním trhu i v regionu střední a východní Evropy. Do korporátní praxe se zaměřením na technologie nastupuje na pozici partnera Tomáš Ščerba, do realitního týmu přichází partner Michal Hink a counsel Leo Javorek posiluje praxi zaměřenou na bankovnictví, finance a restrukturalizace.

Tomáš Ščerba je uznávaným odborníkem s téměř dvanáctiletou advokátní praxí se specializací na právo informačních a komunikačních technologií, obchodní a smluvní právo, právo duševního vlastnictví, otázky hospodářské soutěže a energetiku. Do DLA Piper přichází z White & Case, kde čtyři roky působil na pozici lokálního partnera. Během své kariéry se podílel na poradenství významným českým i mezinárodním klientům z oblastí informačních a komunikačních technologií, energetiky a kritické infrastruktury, bankovního sektoru nebo orgánům veřejné moci. Kromě advokátní praxe je přednášejícím na Masarykově univerzitě v Brně a dalších zahraničních institucích, členem redakčních rad prestižních odborných časopisů a také autorem celé řady publikací a článků zaměřených na IT právo nebo kybernetickou bezpečnost.

Michal Hink má za sebou více než dvacet let praxe, během které dlouhá léta působil jako partner nemovitostního týmu a následně jako řídící partner pražské kanceláře Dentons, než se stal vedoucím právního oddělení investičního týmu mezinárodní společnosti Heimstaden, která se specializuje na investice a správu nemovitostí v oblasti nájemního bydlení v 10 zemích Evropy. Michal je uznávaným odborníkem v oblastech nemovitostí, developmentu a logistiky, stál u celé řady nejvýznamnějších realitních transakcí v Čechách, na Slovensku i v regionu střední a východní Evropy. Během dvou let působení v Heimstadenu se podílel na úspěšné realizaci a řešení právních otázek transakcí v osmi zemích Evropy v hodnotě přesahující 12 miliard eur. V průběhu své advokátní kariéry získal i celou řadu ocenění a zařazení v žebříčcích Chambers Europe nebo Legal 500.

Leo Javorek do DLA Piper přináší více než dvacet let praxe z oblastí bankovnictví, financí i finančních restrukturalizací a insolvencí. Má bohaté zkušenosti s poradenstvím lokálním i mezinárodním společnostem a podílel se na transakcích ve finančním a energetickém sektoru, v oblasti nemovitostí, telekomunikací a technologií. Věřitelům i dlužníkům pravidelně asistuje v oblastech akvizičního, projektového, realitního nebo exportního financování. Svým klientům také radí při restrukturalizaci dluhů. Do pražské kanceláře DLA Piper přichází z mezinárodní advokátní kanceláře Kinstellar, kde působil 10 let. Dlouhodobě figuruje v žebříčku IFLR1000 jako významný expert na bankovnictví.

„Mám velkou radost, že můžu u nás přivítat tři zkušené odborníky, kteří jsou špičkou ve svém oboru a budou zde mít možnost své specializace dále rozvíjet. Tomáš přinese do našeho týmu kromě celé řady zkušeností z korporátního a obchodního práva i znalosti zaměřené na informační technologie nebo kybernetickou bezpečnost, tedy oblasti, které jsou u našich klientů stále žádanější. Leovy zkušenosti v oblastech bankovního financování posílí naši rozvíjející se praxi financí a finančních restrukturalizací, kterých každým rokem výrazně přibývá. Michal pak má vynikající kombinaci zkušeností jak z vrcholné advokacie, tak i z působení u realitního fondu na evropském investičním trhu s nemovitostmi. Jsem si jistý, že toto nám umožní se zaměřit a dále prohloubit naši spolupráci s nemovitostními klienty, a to nejen v dynamicky se rozvíjejícím sektoru investic soukromého kapitálu do nájemního bydlení v Česku, ale i v regionu střední a východní Evropy, říká Miroslav Dubovský, řídící partner pražské kanceláře DLA Piper.

Kromě široké mezinárodní sítě kanceláří po celém světě je pražská kancelář DLA Piper i integrální součástí regionu střední a východní Evropy, kde má pobočky kromě Česka, také na Slovensku, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a v Rakousku. „Věříme, že s příchodem dvou nových partnerů a jednoho counsela upevníme svojí pozici nejen na českém trhu, ale i v regionu střední a východní Evropy, který je pro nás klíčový,“ uzavírá Dubovský.

Předchozí

Unii podnikových právníků je 33 let, má nové vedení

Sniehotta & Vajda: Náš obrat se loni zdvojnásobil

Další