DLA Piper pracovala pro Wirtualna Polska při akvizici Szallas Group

|

Advokátní kancelář DLA Piper poskytovala právní poradenství skupině Wirtualna Polska, polské společnosti působící v oblastech médií a e-commerce, v souvislosti s akvizicí skupiny Szallas Group, která vlastní přední cestovní platformy pro rezervaci ubytování v Maďarsku, České republice, Rumunsku, Polsku a Chorvatsku. Jedná se tak o další významnou akvizici v regionu Střední a východní Evropy v oblasti e-commerce.

Kupní cena transakce se skládá z hodnoty podniku Szallas Group ve výši 72 milionů euro a čisté hodnoty odhadované ke dni uzavření transakce na 10 milionů euro. Skupina Szallas Group vlastní čtyři rezervační portály ubytování (szallas.hu, noclegi.pl, hotel.cz, travelminit.ro), které jsou dnes pro turisty jedničkou na trhu, provozuje služby nabízející lázeňské balíčky (spa.cz), slevové kupony do hotelů (maiutazas.hu), služby cestovních kanceláří, poukazy na turistické atrakce a služby B2B. Na pěti trzích nabízí Szallas Group ubytování v celkem 87 tisících objektech.

Na transakci se podílel mezinárodní transakční tým složený z právníků DLA Piper z Polska, Maďarska, České republiky, Rumunska a Velké Británie.

„Chtěl bych poděkovat našemu klientovi, skupině Wirtualna Polska, že nám důvěřoval při realizaci tak složité, multijurisdikční transakce, která je první zahraniční akvizicí skupiny Wirtualna Polska, jejímž cílem je vytvořit největší skupinu cestovních platforem pro rezervaci ubytování ve střední a východní Evropě. Zároveň bych chtěl vzhledem k přeshraniční povaze transakce poděkovat celému našemu týmu pro střední a východní Evropu za maximální profesionalitu a nasazení při prováděné práci. Věřím, že tato transakce je ukázkou naší bezkonkurenční kapacity v oblasti fúzí a akvizic ve střední a východní Evropě,“ uvedl Jakub Domalik-Plakwicz, partner v oddělení obchodního práva, fúzí a akvizic a korporátní praxe varšavské kanceláře DLA Piper.

Tým pražské kanceláře DLA Piper vedl vedoucí korporátní praxe a Country Managing Partner Miroslav Dubovský společně s advokáty Petrem Samcem, Janem Žídkem, Ondřejem Chladou, Janem Metelkou, Petrem Varvařovským a Davidem Hronem.

Předchozí

Do voleb jdou Holásek, Korbel, Matzner nebo Antl

Nestíhám sociální sítě. Na které se zaměřit?

Další